Figen ÖZER
Figen ÖZER
fozer@vahsibati.net
1000 Kalorilik Diyet Listesi
 • 0
 • 395
 • 23 Haziran 2017 Cuma
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

1000 kalorilik diyet listesi programı ile zayıflayabilirsiniz. Sağlıklı kilo vermek için vücudunuzda alınan kalori miktarına göre yapacağınız sportif hareketlerin kilo vermenize çok etkisi vardır. Diyet programlarında yer alan diyet yemeklerinden ziyade, zayıflama programlarını yaparken unutulmaması gereken bir husus vardır. Spor ile diyet ayrılmaz bir dosttur. Sporsuz diyet, diyetsiz spor yapmanızın pek bir faydası olmaz. Olsa bile, kilolarınız fazlasıyla size döner. vahsiBati.net olarak 1000 kalorilik diyet listesini paylaşıyoruz.

1000 Kalorilik Diyet Listesi

1000 kalorilik diyet programını yaklaşık olarak 7 gün uygulamalısınız. 7 Günün sonunda istenilen kiloya geldiğiniz an, diyet programını sonlandırarak, formunuzda tutacak diyet programlarına başlamalısınız.

1000 kalorilik diyet programında birinci gün;  Şekersiz yeşil çay, 50 gram yağsız beyaz peynir, salatalık, domates, bir dilim kepekli ekmek, 2 adet zeytin ile kahvaltımızı tamamlıyoruz. Kahvaltı ardından bir bardak yine şekersiz yeşil çay içiyoruz. Kahvaltımızın ardından 30 dakika bisiklet sürebilirsiniz. Yâda çeşitli egzersiz hareketleri ve sportif faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Öğlen yemeğine geçmeden önce spordan sonra 4-5 adet diyet bisküvisi yenebilir. Öğlen yemeğinde; 70 gram kırmızı et, bir kâse yoğurt, bir dilim kepekli ekmek ve mevsim salata yenmelidir. Akşam yemeğinde brokoli ve karnabahar haşlaması, bir kâse lahana çorbası, bir kâse yoğurt ve mevsim salata ile akşam yemeği sonlandırılmalıdır. Gece mevsim meyveleri yenebilir.

1000 kalorilik diyet programında ikinci gün; Sabahleyin bir bardak yağsız süt (250 ml) bir dilim beyaz peynir yağsız, bir adet salatalık, bir adet domates ve bir dilim kepekli ekmek ile kahvaltı yapılmalıdır. Kahvaltının ardından yeşil çay içebilirsiniz. İkinci gün spor yapmıyoruz. Öğlen yemeğinde 70 gram tavuk haşlaması, 100 gram pirinç pilavı, mevsim salata ve bir kâse yoğurt yenebilir. Öğün aralarında diyet bisküvisi yenebilir. Akşam bir kâse lahana çorbası, mevsim salata, bir kâse yoğurt, iki dilim kepekli ekmek ve 3 adet köfte ile akşam yemeğimizi tamamlıyoruz.

1000 kalorilik diyet programında üçüncü gün;  Sabah bir bardak yeşil çay, 3 adet zeytin, bir dilim yağsız beyaz peynir, domates, salatalık, maydanoz ve tere ile sabah kahvaltısı tamamlanmalıdır. Üzerine bir bardak şekersiz yeşil çay içilmelidir. Kahvaltıdan sonra bisiklet sürerek spor yapabilir, ya da farklı spor dallarıyla ilgilenebilirsiniz. Öğlen yemeğimizde; bir kâse çorba, bir kâse yoğurt ve mevsim salata ile yapmalıyız. Ara öğünlerde mevsim meyveleri ve sebzeler yenebilir. 1000 kalorilik diyet listesinde akşam yemeğimiz; deniz ürünlerinden somon balığı, mevsim salata bol limonlu ve iki dilim kepekli ekmek ile akşam öğününü tamamlıyoruz. Geceleri yatmadan önce bir bardak yağsız süt içebiliriz.

1000 kalorilik diyet listesi programında dördüncü gün; Sabah bir bardak süt, bir adet haşlanmış yumurta, 3 adet zeytin, bir dilim kepekli ekmek ve kahvaltı üzerine yeşil çay içmeliyiz. Bunun ardından spor yapabiliriz. Öğlen yemeğimizde; Haşlanmış tavuk, mevsim salata, mevsim meyveleri ve bir kâse yoğurt yenebilir. Akşam yemeğimizde; Bir tabak taze fasulye, mevsim salata, bir tabak pirinç pilavı yenebilir.

1000 kalorilik diyet listesinde beşinci gün; Sabahleyin bir bardak yağsız süt (250 ml) bir dilim beyaz peynir yağsız, bir adet salatalık, bir adet tere, bir adet domates ve bir dilim kepekli ekmek ile kahvaltı yapılmalıdır. Kahvaltının ardından yeşil çay içebilirsiniz. İkinci gün spor yapmıyoruz. Öğlen yemeğinde 80 gram tavuk haşlaması, 110 gram pirinç pilavı, mevsim salata ve bir kâse yoğurt yenebilir. Öğün aralarında diyet bisküvisi yenebilir. Akşam bir kâse lahana çorbası, mevsim salata, bir kâse yoğurt, iki dilim kepekli ekmek ve 3 adet köfte ile akşam yemeğimizi tamamlıyoruz.

1000 kalorilik diyet programında altıncı gün; 
 Şekersiz yeşil çay, 60 gram yağsız beyaz peynir, salatalık, domates, bir dilim kepekli ekmek, 4 adet siyah zeytin ile kahvaltımızı tamamlıyoruz. Kahvaltı ardından bir bardak yine şekersiz yeşil çay içiyoruz. Kahvaltımızın ardından 30 dakika bisiklet sürebilirsiniz. Yâda çeşitli egzersiz hareketleri ve sportif faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Öğlen yemeğine geçmeden önce spordan sonra 4-5 adet diyet bisküvisi yenebilir. Öğlen yemeğinde; 90 gram kırmızı et, bir kâse yoğurt, bir dilim kepekli ekmek ve mevsim salata yenmelidir. Akşam yemeğinde brokoli ve karnabahar haşlaması, bir kâse lahana çorbası, bir kâse yoğurt ve mevsim salata ile akşam yemeği sonlandırılmalıdır. Gece mevsim meyveleri yenebilir. Yatmadan önce yeşil çay içebilirsiniz.

1000 kalorilik diyet programında yedinci gün;
 Sabah bir bardak yağsız süt veya bir bardak yeşil çay, bir adet haşlanmış yumurta, bir dilim kepekli ekmek, istenilen miktarda domates salatalık ve yeşillik tüketilebilir. Kahvaltıdan sonra spor yapmayı ihmal etmiyoruz. Öğlen yemeğimizde deniz ürünlerinden ya da tavuk dan bir yemek türevi yapabilirsiniz. Yanında bol, limonlu mevsim salata yenmelidir. Ara öğünlerde mevsim meyveleri tüketilerek aç kalma hissini yok edebilirsiniz. Akşam yemeğimizde haşlanmış patates salatamız, bol yeşilliklerle birlikte limonlu olmak üzere yenmelidir. Gece yatmadan önce süt (yağsız) içilmelidir.

1000 kalorilik zayıflama diyeti programını vahsiBati.net olarak paylaştık. Size uygun diyet programı ve listesini yalnızca uzman doktorlar ve diyetisyenler verebilir. Metabolizmanız ve bünyeniz bu diyete uygun olmayabilir. Diyet önerilerini ve diyet yanlışlarını bilmeden diyet yapmaya başlamayınız. Mutlaka York testi yaptırarak size uygun, beslenme programını uzman doktorlardan alın.

Sağlıklı zayıflamalar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM