Figen ÖZER
Figen ÖZER
fozer@vahsibati.net
1700 Kalorilik Diyet Listesi
 • 0
 • 529
 • 23 Haziran 2017 Cuma
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

1700 kalorilik diyet listesi ile birlikte yaklaşık olarak haftada 1 kilogram verebilirsiniz. Sağlıklı ve dengeli beslenerek, diyet programları uygulayan fazla kilolarınızdan şikâyet mi ediyorsunuz? Size uygun kalori diyeti, 1700 kalorilik diyet programı olabilir. Vücudunuzun metabolizma hızı ve yaşınız, günlük yaşamanızdaki aktivelere göre vücudunuz belirli bir kalori oranı yakmaktadır. Önemli olan bu dengeyi sağlayarak kilo almamaktan geçmektedir. vahsiBati.net olarak, 1700 kalorilik diyet programını paylaşıyoruz.

1700 Kalorilik Diyet Listesi

1700 kalorilik diyet listesi, size uygun olmayabilir. Vereceğimiz, diyet listesi günlük yaşamında 1700 kalori üst sınırını yakan kişiler için geçerlidir. Günlük kalori ihtiyacınızı, diyetisyenlerden öğrendikten sonra kalori diyetlerine başlamanızı öneririz.

1700 kalorilik diyet programında birinci gün; Sabahları yeşil çay veya yağsız süt içmelisiniz. Bunun yanında bir dilim yağsız peynir, bir adet domates, bir adet kırmızıbiber, bir adet salatalık ve bir dilim kepekli ekmek ile sabah öğününü tamamlayınız. Öğlen öğününe geçmeden önce aradan geçen zamanda, mevsim meyveleri ve yeşil çayın zayıflatıcı etkisinden yararlanabilirsiniz.  Öğlen öğününde 100 gram haşlanmış tavuk, mevsim salata ve bir kâse yoğurtla birlikte bir dilim kepekli ekmek tüketilmelidir. Akşam yemeğine geçmeden önce, ara öğünlerde mevsim meyveleri özellikle sıvı meyveler, karpuz, kavun, şeftali gibi meyveleri tercih edebilirsiniz. Akşam öğününde ise, sebzelerden oluşan bir haşlama yemeği, bir kâse yoğurt, 5 yemek kaşığı makarna ile akşam öğününü tamamlayınız.

1700 kalorilik diyet listesinin ikinci günü ;
 Sabahları yeşil çay veya yağsız süt ile güne başlayın. Bir kibrit kutusu kadar yarım yağlı peynir, 3 adet zeytin, bir adet haşlanmış yumurta, bir adet domates ve iki dilim kepekli ekmek ile sabah öğününü tamamlayın. Öğlen öğününde 100 gram kırmızı et, bir kâse yoğurt ve mevsim salatası ekmek olarak kepekli ekmek kullanmalısınız. Öğlen öğünlerden en fazla 2 dilim kepekli ekmek tüketilmelidir. Akşam öğününde sebzelerden oluşmuş yemeğimiz, bir kâse lahana çorbası, mevsim salata ve 3 yemek kaşığı makarna ile diyetimizin ikinci gününü tamamlıyoruz.

1700 kalorilik diyetin üçüncü günü; Sabah bir bardak yağsız süt, 5 adet diyet bisküvisi, mevsim salata ile güne başlıyoruz. Ara öğünlerde mevsim meyveleri yenebilir. Öğlen bir adet kabak, bir domates bunun yanında haşlanmış beyaz et ve iki dilim kepekli ekmek ile öğlen menüsünü sonlandırıyoruz. Ara öğünlerde mevsim meyveleri tüketilebilir. Akşam 130 gram balık, bir tatlı kaşığı zeytinyağı ile haşlama yapılmış patates ile akşam yemeğini tamamlıyoruz.

1700 kalorilik diyet programının dördüncü günü; Sabah bir bardak yağsız süt, 5 adet diyet bisküvisi, mevsim salata ile güne başlıyoruz. Ara öğünlerde mevsim meyveleri yenebilir. Öğlen bir adet kabak, bir domates bunun yanında haşlanmış beyaz et ve iki dilim kepekli ekmek ile öğlen menüsünü sonlandırıyoruz. Ara öğünlerde mevsim meyveleri tüketilebilir. Akşam 130 g ram balık, bir tatlı kaşığı zeytinyağı ile haşlama yapılmış patates ile akşam yemeğini tamamlıyoruz.

1700 kalorilik diyet listesinin beşinci günü; Sabah bir bardak yağsız süt, 250 ml olmak üzere, bir adet yeşil elma, 3 adet zeytin, bir dilim kepekli ekmek, bir dilim peynir, bir adet salatalık, bir adet domates yenmelidir. Öğlen öğününe geçmeden önce, ara öğünlerde yoğurt ya da mevsim meyveleri tüketilebilir. Öğlen öğününde 150 gram haşlanmış tavuk, bir tabak pilav, mevsim salata, bir kâse yoğurt tüketilmelidir. Akşam öğününde, bir kâse lahana çorbası, 8 yemek kaşığı makarna, 2 orta  boy patates yenerek diyetimizin beşinci gününü tamamlıyoruz.

1700 kalorilik diyet programında altıncı gün; sabah kahvaltısında 1 bardak taze sıkılmış meyve suyu, 30 gram beyaz peynir, 1 adet domates ve salatalık, 1 dilim kepek ekmeği, ara öğünde 1 adet mevsim meyvesi, öğle yemeğinde 1 porsiyon haşlanarak hazırlanmış sebze, 1 kâse yağsız yoğurt, 1 porsiyon mevsim salatası, 1 dilim kepek ekmeği, ara öğünde 2 top dondurma, akşam yemeğinde 125 gram tavuk ızgara (derisiz), 50 gram pirinç pilavı, 1 bardak yağsız yoğurttan hazırlanmış ayran (tuzsuz), 1 dilim kepek ekmeği tüketilmelidir.

1700 kalorilik diyet programının son günü; Sabah yeşil çayımızı içerek güne başlıyoruz. 5 adet zeytin, bir adet haşlanmış yumurta, bir dilim peynir, bir adet domates, bir adet salatalık, 100 gram marul yenmelidir. Öğlen öğününe geçmeden önce, ara öğünlerde mevsim meyveleri tüketilmelidir. Öğlen yemeğimizde, bir tabak taze fasulye, bir tabak pilav, bir kâse yoğurt tüketilmelidir. Akşam öğününe geçmeden önce yeşilliklerden oluşan bir tabak mevsim salatası yenmelidir. Akşam öğününde 8 adet köfte, bir kâse yoğurt, bir kâse çorba istenilen miktarda yeşillik yenebilir.

1700 kalorilik diyet listesi programı
 sizin metabolizmanıza uygun olmayabilir. Size uygun diyeti yalnızca, diyetisyenlerin verebileceğini unutmayınız. Sağlıklı zayıflamalar.

Bir önceki yazımız olan 1600 Kalorilik Diyet Listesi başlıklı makalemizde 1600 Kalori, 1600 kalorilik diyabet diyet listesi ve 1600 Kalorilik Diyet hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM