Figen ÖZER
Figen ÖZER
fozer@vahsibati.net
1900 Kalorilik Diyet Listesi
 • 0
 • 613
 • 23 Haziran 2017 Cuma
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

1900 Kalorilik Diyet Listesi ile birlikte hedeflenen kilo ortalama olarak haftada 750 gram zayıflamaktır. Diyet listeleri ile birlikte sağlıklı kilo verebilmeniz için, yağlı yiyeceklerden kaçınmalısınız. Diyet yaparken spor yapmayı da ihmal etmemelisiniz. 1900 kalorilik diyet programımızı uygularken haftalık olarak düzenli spor yapmanızı, vahsibati.net olarak öneririz.

1900 Kalorilik Diyet Listesi

Diyete başlanılan ilk gün spor yapılmayabilir, ikinci gün yapılabilir. Üçüncü gün yine yapmayın, dördüncü gün yine spor yapın. 1 gün ara vererek sporu ve diyeti ihmal etmediğiniz sürece, 1900 kalorilik diyet programıyla haftada yaklaşık olarak 750 gram, 1 kilogram arasında kilo verebilirsiniz.

1900 Kalorilik diyetin ilk günü; Sabah taze sıkılmış portakal suyu, iki dilim az yağlı peynir, 5 adet zeytin, bir adet haşlanmış yumurta, bir adet salatalık, bir adet domates ile sabah kahvaltısını tamamlayın. Ara öğünlerde 9-10 adet diyet bisküvisi tercih edebilirsiniz. Öğlen yemeğinde, 100 gram haşlanmış tavuk, mevsim salata, bir kâse yoğurt tüketilmelidir. Akşam yemeğine geçmeden önce mevsim meyveleri ve 6 adet diyet bisküvisi tüketilebilir. Akşam öğününde, bir kâse lahana çorbası, 100 gram haşlanmış tavuk ve 5 yemek kaşığı pilav yenebilir. Yanında mevsim salata tüketilebilir. Akşam öğününden 45 dakika sonra yürüyüş yapmanızı, vahsibati.net olarak öneririz.

1900 kalorilik diyetin ikinci günü; Sabah taze sıkılmış portakal suyu ile güne başlayın. Ardından bir adet salatalık, bir adet domates, bir adet haşlanmış yumurta, iki çay kaşığı bal yenebilir. Ekmek olarak kepekli ekmek tercih edin. Karbonhidrat bakımından kilo almanızı önleyecektir. Öğlen öğününe geçmeden önce, mevsim meyveleri ve diyet bisküvileri tüketilebilir. Öğlen yemeğinde bir tabak taze fasulye, bir tabak pilav ve mevsim salata tüketilmelidir. Ara öğünlerde yeşillikler veya mevsim meyveleri tüketilebilir. Akşam öğününde 10 adet köfte, mevsim salata, bir kâse yoğurt tüketilmelidir. Gece yatmadan önce yarım yağlı süt tercih edilebilir.

1900 kalorilik diyet listesinin üçüncü günü;
 Sabah bir bardak yeşil çay, 3 adet zeytin, bir dilim yağsız beyaz peynir, domates, salatalık, maydanoz ve tere ile sabah kahvaltısı tamamlanmalıdır. Üzerine bir bardak şekersiz yeşil çay içilmelidir. Kahvaltıdan sonra bisiklet sürerek spor yapabilir, yâda farklı spor dallarıyla ilgilenebilirsiniz. Egzersiz yaparak hem genç kalırsınız hem de sağlıklı zayıflarsınız. Öğlen yemeğimizde; bir kâse çorba, bir kâse yoğurt ve mevsim salata ile yapmalıyız. Ara öğünlerde mevsim meyveleri ve sebzeler yenebilir. 1000 kalorilik diyet listesinde akşam yemeğimiz; deniz ürünlerinden somon balığı, mevsim salata bol limonlu ve iki dilim kepekli ekmek ile akşam öğününü tamamlıyoruz. Geceleri yatmadan önce bir bardak yağsız süt içebilirsiniz.

1900 kalorilik diyet programının dördüncü günü; Sabah bir bardak yeşil çay, 6 adet siyah zeytin, 4 adet ceviz, iki çay kaşığı bal, bir adet haşlanmış yumurtayla birlikte iki dilim kepekli ekmek tüketebilirsiniz. Ara öğünlerde mevsiminin meyveleri yenmelidir. Öğlen öğününde 150 gram haşlanmış tavukgöğsüyle birlikte mevsim salata tüketilmelidir. Ara öğünlerde yeşil sebzeler ya da mevsim meyveleri tercih edilebilir. Akşam öğününde deniz ürünlerinden 150 gram olmak üzere herhangi bir balık, ırmak balığı olmamalıdır. Deniz balıklarından olmalıdır. Balıkla birlikte bol yeşillikli limonlu salata ile diyetimizin dördüncü gününü tamamlıyoruz.

1900 kalorilik diyet programının beşinci günü; sabah kahvaltısında 1 bardak yeşil çay (şekersiz), 50 gram kaşar peyniri, 1 adet domates ve salatalık, 1 dilim kepek ekmeği, ara öğünde 100 gram mevsim meyvesi, öğle yemeğinde 145 gram tavuk (derisiz) ızgara, 2 dilim kepek ekmeği, 1 kâse yağsız yoğurt, ara öğünde 1 bardak taze sıkılmış meyve suyu, akşam yemeğinde 1 porsiyon sebze yemeği haşlanarak hazırlanmış, 2 dilim kepek ekmeği, 1 porsiyon mevsim salatası tüketilmelidir. Diyetle birlikte spor yaparak yediklerinizin yakılmasına ve sağlıklı yaşam için egzersiz yapın.

1900 kalorilik diyet listesi programının altıncı günü; Taze sıkılmış greyfurt suyu, bir adet haşlanmış yumurta, 7 adet siyah zeytin, 2 dilim beyaz peynir, 3 adet ceviz tüketilmelidir. Ara öğünlerde mevsim meyveleri yenebilir. Öğlen yemeğinde bir tabak pilav, bir tabak kuru fasulye, bir kâse yoğurt yenebilir. Ara öğünlerde yeşillikler ve mevsim meyveleri serbesttir. Akşam öğününde 100 gram haşlanmış tavuk budu, mevsim salata, bir kâse yoğurt tüketilmelidir.

1900 kalorilik diyet programının son günü; Sabah yarım yağlı süt, 5 adet siyah zeytin, bir adet haşlanmış yumurta, bir adet domates, bir adet salatalık tüketilebilir. Öğlen öğününe geçmeden önce mevsim salatası veya mevsim meyveleri tüketilebilir. Akşam öğününde 11 adet köfte, bir kâse yoğurt ve mevsim meyveleri tüketilmelidir. Diyet yaparken vücudumuzun vitamin ihtiyacını mevsim meyveleri yiyerek yüksek tutarak, sağlıklı zayıflamaya yardımcı olursunuz. Bununla birlikte düzenli spor yaparak, kalıcı kilo kaybı ve diyeti bitirdiğinizde, formunuzu korumak için spora ihtiyacınız olacak.

1900 kalorilik diyet listesi, programı size uygun olmayabilir. Size uygun olan diyet listesini York testi yaptırarak, elde edebilirsiniz. York testini diyetisyenler merkezinden yaptırabilirsiniz. Doktorunuza danışmadan diyete başlamayınız.

Bir önceki yazımız olan 1800 Kalorilik Diyet Listesi  başlıklı makalemizde 1800 Kalori, 1800 kalorilik diyabetik diyet listesi ve 1800 Kalorilik Diyet hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM