Figen ÖZER
Figen ÖZER
fozer@vahsibati.net
2200 Kalorilik Diyet Listesi
 • 0
 • 790
 • 23 Haziran 2017 Cuma
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

2200 Kalorilik Diyet Listesi ile birlikte zayıflayabilirsiniz. Kilo verme problemleri yanlış beslenme ve hareketsiz yaşamdan kaynaklanmaktadır. Diyete başlamadan önce günlük yaptıklarınızı bir kâğıda yazın ve eksiklerinizi kendi gözlerinizle görün. Düzenli olarak spor yapmıyorsanız, hareketsiz bir yaşam biçimine sahipseniz, kilo almanız ve yağlanmanız çok normal gözükmelidir. Yanlış beslenme ile bilinçsiz yapılan diyetlerle birlikte sağlıklı zayıflayamazsınız. Diyet yapmanın aç kalmak anlamına gelmediğini bilmelisiniz.

2200 Kalorilik Diyet Listesi

Düzenli spor ve doğru beslenme programlarıyla birlikte sağlıklı kilo verebilirsiniz. 2200 kalorilik diyet programı listesini, vahsibati.net olarak sizlerle paylaşıyoruz. Bu diyeti kalori ihtiyacınıza göre uygulamanızı tavsiye ederiz. Günlük yaktığınız kalori miktarı ile uyguladığınız diyet programındaki kalori miktarları birbirine denk gelmeyebilir. Bunun için size en yakın diyetisyenden size uygun kalori diyetini temin edebilirsiniz. 2200 kalorilik diyetinin % 55’lik bölümü karbonhidrat, % 20’lik bölümü protein ve geri kalan % 30’luk bölüm yağlardan oluşmaktadır.

2200 kalorilik diyet programında ilk gün;
 Sabah şekersiz çay, bir adet yumurta, bir adet domates, bir adet yeşilbiber, bir adet salatalık ve iki dilim kepekli ekmek. Ara öğünlerde mevsim meyveleri tavsiye ediyoruz. Öğlen yemeğinde 120 gram tavuk, bir kâse yoğurt, mevsim salata, bir porsiyon mevsim meyvesi ve iki dilim kepekli ekmek ile öğlen öğününü tamamlayın. Akşam öğününde, 5 kaşık sebze yemeği, bir kâse lahana çorbası, iki dilim kepekli ekmek ve mevsim meyveleri tüketilebilir.

2200 kalorilik diyet listesinde ikinci gün;
 Sabah güne başlarken yeşil çayınızı yudumlayın ve zayıflatıcı etkisinden yararlanın. 2 dilim beyaz peynir, 5 adet zeytin, 1 adet yumurta, bir adet salatalık ile sabah öğününü tamamlayın. Ara öğünde 8 adet diyet bisküvisi tüketin. Öğlen öğününde deniz ürünlerinden somon balığı ve mevsim salata yiyin. Akşam öğününe geçmeden önce spor yapabilirsiniz. Mevsim meyveleri tüketebilirsiniz. Akşam öğününde 5 yemek kaşığı makarna, bir kâse lahana çorbası, 150 gram brokoli haşlaması, mevsim salata yenmelidir.

2200 kalorilik diyet programı listesinin üçüncü günü;
 Sabah yarım yağlı 300 ml süt, bir adet haşlanmış yumurta, 5 adet zeytin, 2 dilim beyaz peynir, bir adet domates ile sabah kahvaltınızı yapın. Ara öğünlerde diyet bisküvisi en fazla 10 adet ve mevsim meyveleri tüketilebilir. Öğlen yemeğinde, bir tabak pilav, 150 gram tavuk ızgara, mevsim salata ile tamamlayın. Yemekten 45 dakika sonra yürüyüş yaparak, yediklerinizin bir kısmının yakılmasına yardımcı olun. Akşam öğününde bir kâse lahana çorbası, bir tabak mevsim salata, bir tabak taze fasulye, 80 gram pirinç pilavı tüketilmelidir.

2200 kalorilik diyetin dördüncü günü;
 Sabah kahvaltısında taze sıkılmış portakal suyu, 5 adet zeytin, 1 adet haşlanmış yumurta, 2 dilim kaşar peyniri, bir adet domates ile kahvaltınızı yapın. Öğlen yemeğinde, bir kâse lahana çorbası, bir kâse yoğurt ve mevsim salata tüketilmelidir. Ara öğünlerde diyet bisküvisi ve mevsim meyveleri yenebilir. Akşam öğününde, 13 adet köfte, bir kâse yoğurt, mevsim salata yenmelidir. Gece yatmadan önce 250 ml yarım yağlı süt içebilirsiniz.

2200 kalorilik diyette beşinci gün; Sabah kahvaltımıza yarım yağlı 500 ml süt ile başlıyoruz. 1 adet haşlanmış yumurta, 2 dilim beyaz peynir, 1 tatlı kaşığı bal, bir adet domates, bir adet salatalık ile tamamlıyoruz. Öğlen yemeğimizde, sebze haşlaması ve mevsim salatası tüketilmelidir. Ara öğünlerde mevsim meyveleri yenebilir. Akşam yemeğinde deniz ürünlerinden herhangi bir balığı yiyebilirsiniz. Bununla birlikte mevsim salata tüketilmelidir. Ekmek olarak 2 dilim kepekli ekmek yeterlidir. Gece yatmadan önce yağsız süt tüketebilirsiniz.

2200 kalorilik diyet listesinin altıncı gününde; 
Sabah kahvaltısında bir bardak yeşil çay, 6 adet zeytin, 2 dilim beyaz peynir, bir adet haşlanmış yumurta, bir adet domates ve bir adet salatalık, ekmek olarak iki dilim kepekli ekmek kullanılabilir. Öğlen öğününde 120 gram balık ızgara, mevsim salata ve bir kâse yoğurt tüketebilirsiniz. Akşam öğününde bir kâse lahana çorbası, 100 gram tavuk haşlama ve mevsim salata yenmelidir. Ara öğünlerde mevsim meyveleri ve ekmek olarak, kepekli ekmek ya da çavdar ekmeği tercih edilmelidir.

2200 kalorilik diyetin son günü; 
Sabah taze sıkılmış greyfurt suyu, 6 adet siyah zeytin, 3 dilim beyaz peynir, bir adet salatalık, bir adet domates, bir adet biber tüketilmelidir. Öğlen öğününde bir tabak bamya yemeği, bir tabak pilav, bir kâse yoğurt tüketebilirsiniz. Akşam öğününde, 9 adet köfte, bir tabak pilav ve bir kâse yoğurt yiyebilirsiniz. Ara öğünlerde mevsim meyveleri yenmelidir. Ekmek olarak kepekli ekmek ve çavdar ekmeği seçimi yapılmalıdır. Her öğünde en fazla 3 kepekli ekmek yeterli olacaktır.

2200 kalorilik diyet programını, vahsibati.net olarak paylaştık. 2200 kalorilik diyet size uygun olmayabilir. Size uygun diyet programını York testi yaptırarak öğrenebilirsiniz. Sağlıklı zayıflamalar.

Bir önceki yazımız olan 2100 Kalorilik Diyet Listesi başlıklı makalemizde 2100 Kalori, 2100 kalorilik diyabetik diyet listesi ve 2100 Kalorilik Diyet hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM