Figen ÖZER
Figen ÖZER
fozer@vahsibati.net
8 Bitkili Zayıflama Çayı
 • 0
 • 231
 • 23 Haziran 2017 Cuma
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

8 bitkili zayıflama çayı, 9 bitkili zayıflama çayı gibi çeşitli diyet çayları günümüzde, birçok gazetede ve televizyon programında yer almaya başladı. Öncelikle zayıflama çaylarının ne anlama geldiğini ve bu çayı neden içmemiz gerektiğini sizlere kısaca açıklayalım.

8 Bitkili Zayıflama Çayı

Toplumumuzda birçok insanımız gün içerisinde çeşitli sıcak içecekler içmeyi alışkanlık haline getirmişler. Örnek vermek gerekirse, vahsibati.net editörü olarak ben gün içinde çay ve çeşitli nescafe gibi sıcak içecekleri gün içinde fazlasıyla tüketiyorum.

Ancak ideal kilom ve boyum birbirine çok yakın oranlarda olduğu için benim zayıflama gibi bir derdim yok. Fakat fazla kilosu olup da, zayıflamak isteyen arkadaşlarımız, bu alışkanlıklarını çeşitli zayıflama çaylarına bırakarak, bir taşla iki kuş vurabilir.

1 bitkili, 2 bitkili, 3 bitkili, 4 bitkili, 5 bitkili, 6 bitkili, 7 bitkili, 8 bitkili, 9 bitkili, 10 bitkili zayıflama çayları yerine sevebileceğiniz ve tüketmekten zevk alabileceğiniz bitkilerin karışımından oluşan kaçlı zayıflama çayı olursa olsun bunu tüketmenizi tavsiye ediyorum.

Örnek vermek gerekirse dokuzlu zayıflama çayının zayıflattığını söylüyorlar. Bu bitkiler mesela, barut ağacının kabuklarından, biberiyeden, çoban çökerten bitkisinden, altın çilekten, funda yaprağından, sinirli ottan, kekikten ve yeşil çay gibi çeşitli bitkilerden yapılarak elde ediliyor.

Burada seçeceğiniz bitki çaylardan 2-3 tanesi ya da bir tanesi ile de zayıflama yoluna başlayabilirsiniz. Zayıflama çaylarının amacı metabolizmanızı hızlandırarak, midenizdeki besinlerin daha hızlı ve kolay bir şekilde sindirilmesini sağlamaktır. Kısa zamanda kilo vermek için, uygulayacağınız bitkisel takviyelerden sadece bir tanesidir.

Genel olarak yaş ilerledikçe metabolizma yavaşlar, bu yüzden hızlandırmak için çeşitli kimyasal haplar yerine bu şekilde bitkisel çaylar deneyebilirsiniz. Bitkisel hapları da tavsiye etmiyoruz, kimyasal reaksiyona uğramış her şeyi mutlaka doktorunuza danışarak almalısınız. Bu makale, vahsibati.net editörleri tarafından hazırlanmış olup, telif hakkı yalnızda vahsibati.net sitesine aittir.

Sağlıklı günler.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM