Saadet AVŞAR
Saadet AVŞAR
savsar@vahsibati.net
Ağız Kokusunu Gidermek için Doğal Yöntemler
 • 0
 • 207
 • 24 Haziran 2017 Cumartesi
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Ağız Kokusunu Gidermek için Doğal Yöntemler! Ağız kokusu birçok insanın yaşadığı en büyük sorunlardan bir tanesidir. Ağız kokusu başkalarını rahatsız ettiği gibi ağız kokusu yaşayanları da rahatsız eder ve öz güven eksikliğine yol açmaktadır.

Günümüzde ağız kokusuna yol açan birçok neden bulunmaktadır. Çürük dişler, yediğimiz yiyecekler, bademcik iltihaplanması ağız kokusuna yol açan en büyük nedenlerdendir. Bunların yanı sıra ağız kokusuna neden olan hastalıklarda bulunmaktadır. Bu hastalıklar şöyledir; diş eti rahatsızlığı, akciğer enfeksiyonu, sinüzit, diyabet, böbrek ve karaciğer yetmezliğidir.

Ağız Kokusunu Gidermek için Doğal Yöntemler

Kötü ağız kokusuna neden olan en büyük sorunlardan bir tanesi diş ve diş eti sorunlarıdır. Eğer dişlerinizde çürük, apse varsa ya da dişlerinizdeki dolgular kırılmışsa muhakkak diş hekime gidip gerekli tedavinin uygulanması gerekmektedir.

Düzenli olarak diş fırçalamıyorsanız bu ağız kokusuna neden olabilir. Gün içerisinde yediklerimiz ve içtiklerimiz diş eti ve dişlerimizin üstüne kalır ve zamanla bakteri oluşumuna sebep olur. Düzenli olarak dişinizi fırçalarsanız bu sorundan kurtulabilirsiniz. Ayrıca diş fırçası ve diş macunu seçimi de ağız kokusunda önemli bir rol oynamaktadır. Hekimler tarafından öneriler diş macunu ve diş fırçalarını kullanmakta fayda vardır.

Ağız Kokusunu Gidermek için Doğal Yöntemler
Ağız Kokusunu Gidermek için Doğal Yöntemler

Sigara kullanıyorsanız ağız kokusuna neden olur. Sürekli olarak sigara kullanan birisiyseniz bu kokuyu sizin almamanız oldukça normaldir. Ancak karşı taraftan çok net bir şekilde ağır sigara kokusunu hissedilir ve ağız içinde çok kötü bir koku oluşumuna neden olur. Telefonunuzdan 171’i arayarak sigarayı bırakma konusunda yardım alabilirsiniz.

Bunların yanı sıra ağız kokusunu gidermek için karanfil, reyhan ya da nane aromalı eczanelerde satılan ağız spreyleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede ağız kokunuz keskin ve güzel kokularla bastırılır.

 

Bir önceki yazımız olan Ramazanda Ağız Kokusu Nasıl Önlenir? başlıklı makalemizde ağız kokusu, ramazanda ağız kokusu ve ramazanda ağız kokusu nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM