Tuğba DALKILIÇ
Tuğba DALKILIÇ
tdalkilic@vahsibati.net
Alexa Toolbar Ne işe Yarar?
 • 0
 • 237
 • 24 Haziran 2017 Cumartesi
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Alexa Toolbar Ne İşe Yarar,  Alexa Nedir, Dünya Sıralaması, Türkiye Sıralaması! Alexa internetteki sitelerin seyirlilik oranlarını ve dolayısı ile reyting sıralamasını ortaya çıkaran bir servistir. Sitelerin kendi tuttuğu ve de reklam verenlere sunduğu ziyaretçi raporları yerine site sahibi ve reklam verenlerden bağımsız olarak elde edilen veriler sunan ve internetin AGB si olarak nitelendirilen alexa ise sadece alexa toolbar yüklü bilgisayarlar tarafından verilen tercihlerle oluşturulduğu için kesinlik içermemektedir.

Alexa Toolbar Ne işe Yarar
Alexa Toolbar Ne işe Yarar

Alexa internet üzerindeki sitelerin ne kadar değer gördüğü ve hangi kişiler tarafından tercih edildiği konusunda bilgiler elde etmek ve tercih edilirlik bakımından üst sıralarda yer almak açısından önemlidir. Ancak bu konuda belirli adımlar elde edilmesi için ziyaretçilerin alexa toolbar yüklü bilgisayar kullanıyor olma gerçeği de bizlere izlenme oranı aslında çok yüksek olan sitelerin veya programların alexa.com da görünmüyor da olabileceğini göstermektedir.

İnternet bilgi şirketi olarak ta tanımlanabilen alexa da sitelerin ziyaretçi istatistikleri hakkında bilgi elde etmek yanında sitelerin içeriği ve kaynakları ile de bilgi bulunabilmektedir. İnternet sitelerindeki arama sonuçlarında alexa puanları yüksek olan sitelerin en önde bulunmaları alexa puanlarının internet içerisinde önemli olduğunu göstermektedir. İnternet aramalarında önlerde yer almak istiyorsanız eğer ziyaretçi sayınızı arttırmalı ancak ziyaretçi sayınızı arttırmak ile kalmayıp internet kullanıcılarının hangi programları gezdiğini görmeye yarayan alexa toolbarı ziyaretçilerinizin yüklemesini sağlamalısınız. Alexa ile zamanınızı harcayarak izlediğiniz ve tercih ettiğiniz siteler sizin oylarınız ile üst sıralarda yer alsın.

Bir önceki yazımız olan Google Chrome Kullanıcı Menüsü Nasıl Kapatılır?  başlıklı makalemizde Google, Google Chrome ve Google Chrome Kullanıcı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM