Figen ÖZER
Figen ÖZER
fozer@vahsibati.net
Anne Diyeti Nasıl Yapılır?
 • 0
 • 255
 • 28 Haziran 2017 Çarşamba
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Anne diyeti, birçok yeni ana adayının aslında, uygulaması gereken bir beslenme programıdır. Sonuç olarak, sağlıklı olarak dünyaya getirilmeden önce, hamile kadınların genelinin iştahlarının artması ve bebek doğana denk, dengesiz beslenmeleri, canının çektiği şeyi yemeleri, durumunda kilo alımı gerçekleşmektedir.

Anne Diyeti Nasıl Yapılır

Genelde, Anne adayları hamilelik süresinin başlangıcından itibaren, bebek doğana kadar 10 kilo ile 15 kilo arasında değişen kilolar almaktadır. Öncelikle hamileliğinizi öğrendiğiniz, andan itibaren, hamilelik ve gebelikte uygulanabilecek, diyetleri denemelisiniz. Bunu da doktor kontrolünde ve nazarın da yapmanızı, vahsibati.net sitesi olarak öneriyoruz. Bilinçsizce yapacağınız, diyetler size aksine kilo aldırabildiği gibi, sağlığınızı da tehdit edebilir.

Hamilelik döneminde, sağlıklı ve dengeli beslenerek, hem kilomuzu korumalı, hem de bebeğimize istenilen gereksinimleri karşılayacak gereksinimleri vererek, onu sağlıklı bir şekilde hayatımıza getirmek için, dengeli ve düzenli beslenmeliyiz. Bunu başarmak için anne diyetini uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Anne sütü şüphesiz bebeğimizin beslenmesinde en etkili ve verimli besin kaynağıdır. Bunun için emzirme sürülerini doğru ve zamanında seçerek, hem kilonuzu koruyun, hem de bebeğinizin süt ihtiyacını karşılayınız. Ana diyetinde uygulamanız gereken, beslenme programını paylaşıyoruz.

Anne Diyeti Nasıl Yapılır
Anne Diyeti Nasıl Yapılır

Anne diyetini, anne olacaklar, anne olmaya adaylar ve anne olduktan sonra ki bebeğin gelişmesi için süren dönemde uygulayabilirsiniz. Ana diyetinde ilk günümüz;

Bir bardak, şekersiz ılık süt, organik olmasını tavsiye ediyoruz. Bununla birlikte protein ihtiyacımızı karşılamak için bir adet haşlanmış yumurta, iki dilim beyaz peynir, bir dilim kepekli ekmek, yarım domates, yarım salatalık ve 2 adet zeytin ile sabah kahvaltımızı şekillendirelim.

Öğlen öğününe gelirken, bunu mevsim meyveleri ile ara öğün yapabilirsiniz. Örneğin; Bir adet elma, bir adet portakal, nar gibi meyveleri tercih edebilirsiniz.

Anne diyetin de öğlen yemeğimiz; İki adet tavuk budu, haşlanmış olmasına özen gösteriniz. Haşlama olmalı ve limon sıkarak yemeniz tavsiye edilir. Yanında dilediğiniz kadar salata ve iki dilim kepekli ekmek tüketebilirsiniz.

Ana diyetinde akşam yemeğimiz; Bir kâse lahana çorbası, bir kâse yoğurt, 2 adet haşlanmış patates ve dilediğiniz kadar mevsim salatası ve yeşillik ile akşam yemeğinizi sonlandırabilirsiniz.

Anne diyetinde genel olarak alınması gereken kalori miktarı ve harcanacak kalori miktarları hesaplanarak, bir günlük diyet programı oluşturulmuştur. Sizin boyunuza ve kilonuza göre diyet programları değişiklik göstermektedir. Ayrıca, günlük yaşamınızda ki uygulamış olduğunuz, çeşitli spor faaliyetlerinin de çok önemi vardır. Anne diyetini uygularken, hamilelikte ve gebelikte uygulanabilecek egzersizleri de takip etmenizi öneriyoruz. Sağlıklı günler.

Bir önceki yazımız olan Angel Diyeti Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde angel diyeti ve Angel Diyeti Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM