Saadet AVŞAR
Saadet AVŞAR
savsar@vahsibati.net
Apandisit Patlaması Belirtileri Nelerdir?
 • 0
 • 206
 • 25 Haziran 2017 Pazar
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Apandisit Patlaması Belirtileri Nelerdir Günümüzde sıklıkla görülebilen sağlık sorunlarından biri de apandisit patlaması rahatsızlığıdır. Bazı nedenlere bağlı olarak oluşabilen apansit patlaması rahatsızlığının ayrıca bazı belirtileri de bulunmaktadır. Dolaysıyla apandisit patlaması rahatsızlığının belirtilerinin fark edilmesi durumunda hemen doktora başvurulmalıdır. Peki apandisit patlaması rahatsızlığının ne gibi belirtileri bulunmaktadır, dilerseniz bu sorumuzun cevaplarını uzmanlardan derlediğimiz bilgiler doğrultusunda sizlere hemen bilgiler sunalım.

Apandisit Patlaması Belirtileri Nelerdir

Apandisit Patlaması Rahatsızlığının Belirtileri Şunlardır;

Apandisit patlaması rahatsızlığının en belirgin belirtisi karın alt bölgesinde şişme oluşmasıdır. Bu belirti ile birlikte görülen diğer belirtiler ise şunlardır;

 1. Mide bulantısı
 2. Yüksek ateş
 3. Rektum bölgesinde meydana gelebilen şiddetli ağrılar
 4. Ağrılı idrar yani idrar yaparken ağrı oluşması gibi belirtiler apandisit patlaması rahatsızlığının belirtileridir.

Apandisit Patlaması Rahatsızlığı Nasıl Tedavi Edilmektedir?

 1. Apandisit patlaması rahatsızlığının belirtileri hakkında sizlere bilgiler sunduktan sonra şimdi de bu sağlık sorununun tedavisi hakkında bilgiler sunalım.
 2. Apandisit patlaması rahatsızlığının tedavisinde genellikle yalnızca cerrahi müdahale tedavi uygulamasına başvurulmaktadır. Cerrahi müdahale tedavisi sayesinde meydana gelen apandisit şişliği genellikle tek bir operasyon sayesinde alınmaktadır.
 3. Hasta cerrahi müdahale uygulamasından sonra hastanede bir müddet daha yatırıldıktan sonra taburcu edilmektedir.

Apandisit patlaması rahatsızlığının tedavisi hakkında da sizlere bilgiler sunduktan sonra apandisit patlaması rahatsızlığının belirtileri hakkındaki makalemizi burada sonlandırmaktayız. Apandisit patlaması rahatsızlığının tedavi edilememesi durumunda çok daha ciddi hastalıkların meydana gelebilmesi söz konusu olabilmektedir. Dolaysıyla uzmanlar apandisit patlaması rahatsızlığının henüz ilk belirtilerinin görülmesi durumunda hemen ilgili doktora başvurulması gerektiğinin altını çizmektedirler.

 

Bir önceki yazımız olan Boyun Kireçlenmesi Belirtileri Ve Tedavisi başlıklı makalemizde boyun kireçlemesi belirtileri, boyun kireçlemesi belirtileri nelerdir ve Boyun Kireçlenmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM