Saadet AVŞAR
Saadet AVŞAR
savsar@vahsibati.net
Aşı Bantları ile iğne Korkusuna Son!
 • 0
 • 254
 • 28 Haziran 2017 Çarşamba
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Aşı Bantları ile iğne Korkusuna Son! Aşı bantları sayesinde, iğne korkunuza son verebileceğiniz gibi artık bir yerlerinize bir şeyin batmasına gerek kalmayacak gibi gözüküyor. İskoçya’nın Edinburgh kendinde tanıtılan aşı bantları umarız, günümüzde kullanılmaya bir an önce başlanır.

Aşı Bantları ile iğne Korkusuna Son!

Hastalıklarla mücadelede ve tıp dalında önemli bir nokta olan aşı bantları devrim niteliğinde bir buluşa imza attı diyebiliriz. Ayrıca aşı bantlarının sıtma hastalığının tedavisinde daha etkili bir tedavi olabileceğini de açıklıyorlar. Uzman doktorlar aşı bantlarının kişilere göre uyum sağlayıp, sağlamama olaylarının olabileceği kanısındalar.

İlk şırınga ve iğne ile birlikte patent alan Alexandar Wood, günümüzdeki iğne buluşunu tam 160 yıl önce bulmuş ve Edinburgh’da tanıtmıştı. Şimdi Profesör Doktor Kendal aynı yerde aşı bantlarını tanıttı. Umarız, insanlığa faydalı olur.

Aşı Bantları ile iğne Korkusuna Son!
Aşı Bantları ile iğne Korkusuna Son!

Nedir bu aşı bantları, ne işe yarar? Nano bantlar kullanılıyor. Özellikle iğne korkusu ve bazı iğnelerin hijyensizlikten dolayı çeşitli hastalıkların önüne geçilmesini sağlamak için özel bir proje gibi gözüküyor.

Derinin üzerine kuru olarak uygulanan nano bantlar ile binlerce minik uç, aşının derine altına nüfuz etmesini sağlıyor. Bu sayede nano bantlar derinin hemen altındaki hücreler ile birleşerek vücuda istenilen verimi ağır, ağır vermeye başlıyor.

Araştırmacılara göre; Queensland Üniversitesinde grip aşıları nano bantlar ile öğrencilerin üzerinde denendi. Yapılan araştırmalarda nano bantlara olan bağışıklık oranı şırıngalarınkinden tamamen çok farklıydı.

Ekonomik olarak da dünya ülkelerini kara geçirebilecek bir proje olan aşı bantlarının maliyeti 10 cent gibi bir rakam iken diğer şırınga ve iğne yöntemi 9-10 dolar gibi bir rakama ulaşabiliyor. vahsiBati.net ekibi olarak sağlık haberini sizlerle paylaştık.

 

Bir önceki yazımız olan Çizgi Filmlerin Zararları Nelerdir? başlıklı makalemizde Çizgi Filmlerin Çocuklara Verdiği Zararlar, çizgi filmlerin yararları ve zararları nelerdir ve çizgi filmlerin zararları nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM