Havva BULUT
Havva BULUT
hbulut@vahsibati.net
Aşk Karakteriniz ilişkinizi Yönetiyor
 • 0
 • 351
 • 28 Haziran 2017 Çarşamba
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Merhabalar, bugün sizler için aşk karakteriniz ilişkinizi yönetiyor adlı konuda bir kaç araştırma yaptık ve araştırmalarımız sonucunda aşk karakteri ile ilişkiniz arasında ki bağınızı kurmanızı sağlamaya çalışacağız.

Aşk Karakteriniz ilişkinizi yönetiyor

Aşk Karakteriniz ilişkinizi Yönetiyor
Aşk Karakteriniz ilişkinizi Yönetiyor

Çekingen âşık

Genel olarak çekingenlik sorunu yaşayan insanlar kolay kolay bir ilişki yaşayamazlar. Ve platonik âşık olayı bu durumdan kaynaklanmaktadır. Çekingen olduğu için genellikle sevdiği kişiye açılamaz ve sevdiği kişiye karşılıksız bir sevgi besler. Çekingen âşık için bir tanım  yapmak gerekirse bizi terk edip giden bir sevgili değil ya da tanıdığımız bir insan anlamını taşımaz çekingen âşık gizli bir hayran anlamını taşımaktadır.

Çekingen Âşık Belirtileri

 1. İlgi odağı olmadığı zamanlarda çok hırçınlaşmaktadır.
 2. Duyguları sürekli değişken ve yüzeyseldir.
 3. Dikkat etmek için sadece dış görünüşünü kullanmaya çalışır.
 4. Konuşmalarında ya da davranışlarında hiç bir şekilde ayrıntıya yer vermezler.
 5. Hal ve hareketlerini ele aldığımızda ise normal âşıktan çok farklı ve abartılıdır.

Kendine âşık

Kendine âşık, kendisinin çok önemli bir birey olduğunu düşünür ve kendisinden başka hiç bir şey düşünmez. Karşısında ki insanın tüm duygularını sömürür ve kendi çıkarlarına göre hareket eder buda sadece egosunu tatmin etmeye yarar.

Yalancı âşık

Yaşamış olduğu toplumun kurallarına hiç bir şekilde riayet etmez. Her zaman için problem çıkartır ve başı hiç bir şekil de dertten kurtulmaz. Genellikle tecavüz edenler ve kız kaçıranlardan oluşan bu yalancı âşık topluluğu hiç bir şekilde de kadınları dövmekten kaçınmazlar. Hiç bir sorumluluk sahibi ya da sorumluluk duygusu yoktur. Pişmanlık yaşamaz ve pişmanlık duygusu olmaz.

Aşk Karakteriniz ilişkinizi Yönetiyor
Aşk Karakteriniz ilişkinizi Yönetiyor

Şüpheci âşık

Hayatının tamamını şüphe üzerine kuran kişilerden oluşan aşk topluluğudur. Sürekli aldatıldığını düşünür ve sürekli bir şeylerden şüphe eder. Ketum olduğu gibi de düşüncelerini hiç bir şekil de partneri ile paylaşmayıp sadece başkalarının söyledikleri ile hareket eder. Ve nitekim bu söylenenlere dayanarak sürekli araştırma içerisindedir ve aşırı derece alıngandır.

İstikrarsız âşık

Kesinlikle kendini kontrol edemeyen bir kişiliktir. Sürekli değişken bir yapıya sahip olup sevgisini bir gün göklerde yaşarken ertesi gün yer altına gömerek hiç bir şekilde düşünmez. Aşırı derecede para harcar ve kontrolü yoktur, çok asabidir.

Bağımlı âşık

Günlük yaşamını bile başkalarına sorarak yaşayan bir âşık tipidir. Hiç bir kararını kendi başına veremez ve akıl alacak hep birini arar. Sorumluluk almaktan korkar ve sorumluluklarını hep başkalarının almasını ister bu yüzden bağımlı âşık biraz tehlikeli. Ve yaşadığı hayatta yalnız kalmaktan aşırı korkan bir tiptir. İlişkisi bittiği an direkt başka ilişki arayışına girmeye çalışır.

Kuralcı âşık

Hayatının tamamını kurallara adayan bir âşık tipidir kuralcı âşık. Yapacağı her şeyde kural koymayı sever ve standartlar dışında yaşar hayatını. Hazırlamış olduğu ya da önermiş olduğu proje illa ki olacaktır. Mükemmeliyetçi bir karaktere sahip olduğu için hiç bir şeyde sorun yaşamak istemeden hayatını sürdürmek ister.

 

Bir önceki yazımız olan Aldatılmanın Acısı Nasıl Geçer? başlıklı makalemizde aldatılmanın acısı nasıl geçer, erkek neden aldatır ve kadın neden aldatır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM