Hilal ÖMER
Hilal ÖMER
homer@vahsibati.net
Ayak Bileklerine Liposuction
 • 0
 • 364
 • 28 Haziran 2017 Çarşamba
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Ayak bileklerine liposuction ile incelik kazandırmak artık mümkün. Son yıllarda özellikle Hollywood ünlüleri arasında sıkça tercih edilen ayak bileği incelmesi artık Türkiye’de de en çok tercih edilen estetik operasyonlar arasında yerini aldı. Ülkemizde ayak bileği liposuction operasyonlarını ilgi 25 ila 30 yaş arasındaki kadınlar ilgilenmektedir. Ayak bileği operasyonları 1 saat sürmektedir, ameliyat sonrasında ince ve zarif bir ayak bileğine sahip olmak artık kolay.

Ayak Bileklerine Liposuction
Ayak Bileklerine Liposuction

Ayak Bileklerine Liposuction

Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel ayak bileği liposuction ile ilgili merak edilenleri bizlerle paylaştı. vahsibati.net olarak bu bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Tün dünyada ince ve zarif ayak bileğinin ideal olduğunu belirten Prof. Yücel tıp biliminde ise ideal olan ayak bileğinin ince, üzerinde belli olacak şekilde toplardamar görüntüsü içermeyen ve keskin kemik çıkıntıları olmayan bilek olarak görüldüğünü söyledi.

Günümüzde pek çok kadının kâbusu haline gelen kalın ayak bileği bazen öyle bir hal alıyor ki kadınlarımız kısa etek ve zarif ayakkabılar giyinmekten çekiniyor. Yurt dışında uzun yıllardan beri uygulanmakta olan ayak bileği liposuction Türkiye’de de son zamanlarda en çok ilgi gören estetik operasyonlar arasında yerini almış bulunmaktadır. Ülkemizde hosteslerin ve etek giymek zorunda olan kadınlarımızın ayak bileğini inceltmek istediklerini belirten Prof. Yücel ayak bileği liposuction ile bazı önemli bilgileri de bizlerle paylaştı.

Ayak bileği estetiği ayak bileğinin ince ve zarif görünmesi için yapılan bir operasyondur. Operasyonda ayak bileğindeki yağ dokusu azaltılır. Bilek bölgesinde bulunan yağ dokusu ince kanüller yardımı ile emilerek uzaklaştırılır. Bu işlem esnasında düzensizliklere neden olmamak için emme işlemi sıklıkla motor değil, düşük basınçlı enjektör sistemleri yardımı ile uygulanır. Operasyonun süresi yaklaşık 1 saat kadardır. Operasyon sonrasında kişi birkaç gün sonra sosyal yaşamına dönebilir. Hastanın yürüyüş yapması oldukça faydalıdır, ayakta hareketsiz kalınmasını kesinlikle önermiyoruz. Bu durum hastanın ayak bileklerinde şişkinliklere neden olabilir. Operasyon sonrasında hasta 3 hafta kadar ayak bileğinin üzerine varis çorabı gibi baskılı giysiler kullanmasını tavsiye ediyoruz.

Ayak Bileklerine Liposuction
Ayak Bileklerine Liposuction

Ayak bileklerine yapılan operasyon sonrasında baldır kaslarının daha belirginleşmesi ve bacakların daha çekici bir şekle bürünmesini de sağlamış oluyoruz. Bölgedeki kaslar zayıf ya da alt bacakta eğrilik var ise yağ enjeksiyonları yapılarak veya silikon baldır implantları kullanılarak bacağı şekillendirmek mümkün. Operasyon öncesinde yaptığımız ilk olay bacak ile birlikte ayak bileğinin yapısını incelemek. Sonrasında operasyon yapılacak bölgeye çizimler uygulanıp prosedür başlatılıyor. Hastadan ne kadar yağ alınacağı tamamı ile hastanın bacak yapısı ile ilgili olan bir durumdur. Ayak bileğinin kalınlığını belli yağ oranı operasyonun sınırlarını belirlemektedir.

Ayak bileği ile ilgili olarak sadece yağ dokusuna yönelik işlemler gerçekleştirilmektedir. Kemiğe yönelik her hangi bir işlem yapılmamaktadır. Eğer sorun tamamı ile kemiğin kalın olmasından kaynaklanıyor ise kemiği inceltmek mümkün değil. Ayak kemiğine yapılacak olan her hangi bir müdahale sağlık açısından büyük riskler taşıyabilir. Uygulamadan sonra tekrara gerek yok, çünkü bilek ince halini koruyor. Ama aşırı kilo alımlarında tabii ki bilek kalınlığında da bir artış olabilir.

Bir önceki yazımız olan Ameliyatsız Burun Estetiği başlıklı makalemizde Ameliyatsız burun estetiği, ameliyatsız burun estetiği nasıl yapılır? ve ameliyatsız burun estetiği videosu hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM