Hilal ÖMER
Hilal ÖMER
homer@vahsibati.net
Ayak Çatlakları için Bitkisel Krem
 • 0
 • 320
 • 28 Haziran 2017 Çarşamba
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Ayak Çatlakları için Bitkisel Krem Ayak çatlakları için bitkisel çözümler, formüller, kürler üretebilirsiniz. Birçok kişinin sıkıntısı haline gelen ayak çatlaklarının neden oluştuğu hakkında, detaylı bir araştırma yaptık ve genel olarak sebepler şu şekilde sıralanmaktadır.

Ayak Çatlakları için Bitkisel Krem

Ayak çatlakları neden olur? Topukta oluşmuş olan yaralar, mikroplar ve bakterilerin deriye girmeleri sonucu bu çatlaklar zamanla kendini ilk olarak kızarıklık, şişlik olarak belli eder ve bir enfeksiyona dönüşür. İlerleyen zamanlarda ise çatlaklar oluşarak, rahatsız bir görüntü verir.

Eğer şeker hastalığı, kan hastalıkları gibi çeşitli kronik hastalığı olan kişilerde bu durum söz klonusu ise daha farklı enfeksiyonlara yol açabilir. Onun için ayak bakımımızı eksitmeden, ayak sağlığına yeteri kadar özen göstermeliyiz.

Ayak çatlakları, ayağın üzerinde çok durmaktan, yanlış ayakkabı seçimlerden, mevsim şartlarına göre değişen durumlardan meydana gelmektedir. Ayak çatlaklarınızı tedavi edebilmeniz için, eczaneden bunun için kremler alabilirsiniz.

Ayak Çatlakları için Bitkisel Krem
Ayak Çatlakları için Bitkisel Krem

Bunun haricinde evinizde yapabileceğiniz, bazı bitkisel formülleri, vahsibati.net olarak paylaşıyoruz. Ayak çatlaklarına iyi gelen şifalı bitkilerle yapacağınız bu formüller sayesinde, ayak çatlaklarınızı azaltma imkânı bulacaksınız ve yeni çatlaklara oluşum sağlamayacaksınız.

Ayak çatlakları için bitkisel tedavide gerekli olan malzeme listesi; 2 yemek kaşığı vazelin, 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı alovera yağı bütün malzemeleri temin ettikten sonra vazelinin içine hepsini sırasıyla dökerek karıştırma işlemine başlayınız. Daha sonra çatlaklarınıza ve topuklarınızdaki, çatlaklarınıza uygulayabileceğiniz bu bitkisel formülü ayaklarınıza güzelce masaj yoluyla yedirin, daha sonra uyuyunuz.

Ayak çatlakları için bitkisel kremde yapabilirsiniz. Yaklaşık olarak 5 adet aspirini dövün, toz haline getirin, içerisine yarım limon suyu sıkınız, bir yemek kaşığı da vazelin ile karıştırarak krem haline gelinceye kadar karıştırın. Daha sonra bu kremi ayaklarınıza sürebilirsiniz. Ayak çatlaklarına bunun harici deniz kumundan, faydalanarak da giderebilirsiniz. Ayak çatlakları için yazılmış olan bu sağlık bilgisi, vahsibati.net editörleri tarafından hazırlanmış olup, ayak çatlakları tedavisi, ayak tabanı çatlakları, ayak çatlakları için krem, topuk çatlakları tedavisi, ayak çatlakları neden olur, ayak çatlakları için bitkisel çözüm gibi sorularınıza, cevap olabilecek bir ayak sağlığı bilgisidir.

 

Bir önceki yazımız olan Kuru Eller için 5 Altın Tavsiye başlıklı makalemizde Kuru Eller için 5 Altın Tavsiye, kuru eller için bitkisel bakım ve kuru eller için evde bakım hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM