Hilal ÖMER
Hilal ÖMER
homer@vahsibati.net
Ayak ve Bacak Bakımı Nasıl Yapılır
 • 0
 • 304
 • 28 Haziran 2017 Çarşamba
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Ayak ve Bacak Bakımı Nasıl Yapılır, Bitkisel Çözümleri! Bacak bakımı genellikle kadınların önemsediği bir bakım alanıdır. Kadınların genellikle bacaklarındaki tüylerle ilgili sorunları bulunmaktadır. Bunun için ya tüy dökücü kremler ya ağda ya da epilasyon cihazı gibi yöntemlerle tüylerin azaltılması veya tamamen bitirilmesi sağlanmaya çalışılmaktadır. Dolayısıyla bacaklar tüysüzleştirildikten sonra nemlendirici kremlerle nemlendirilmesi oldukça önemlidir. Bu sayede çatlamayacak olan bacakların görünümleri de daha güzel olacaktır.

Ayak ve Bacak Bakımı Nasıl Yapılır

Her organın bakımında olduğu gibi bacak bakımında da sporun önemi kesinlikle yadsınamaz. Özellikle üst bacakların yağlanması kolay gerçekleştiğinden üst bacakların sporla güçlü hale getirilmesi önemlidir. Sporla aktif bir şekilde bacakların hareket ettirilmesi bacaklarının kas bölgelerini harekete geçirecektir. Böylelikle bacaklar daha sağlıklı olacak ve kesinlikle hareket etmeniz daha da kolaylaşacaktır.

Ayak ve Bacak Bakımı Nasıl Yapılır
Ayak ve Bacak Bakımı Nasıl Yapılır

Tüyler konusunda etkili olan bir yöntem de lazer epilasyon yöntemidir. Biraz pahalı olmasına rağmen bacaklarında kesinlikle tüy görmek istemeyen ve bacak bakımı konusunda hassas olan kişiler lazer epilasyon yöntemi sayesinde kendilerini daha rahat hissetmekte ve bacaklarındaki tüylerin kaybolduğunu fark etmektedir. Dolayısıyla bacak tüyleri konusunda en etkili yöntemin lazer epilasyon olduğu kesinlikle söylenebilir.

Bacak bakımı kadınların farklı solüsyonları kullanmaları ile de olabilmektedir. Süt ve yoğurt maskelerini, kil maskelerini bacaklarına da uygulayan birçok kadın vardır. Amaç derinin nemlenmesini, temizlenmesini ve rahatlamasını sağlamaktır.

Çeşitli uygulamalar bacaklarını güzelleştirmek isteyen kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Önemli olan sizin kendinize uygun olanı bulmanızdır.

Bir önceki yazımız olan Ayak Çatlakları için Bitkisel Krem başlıklı makalemizde ayak çatlakları için bitkisel çözüm, ayak çatlakları için krem ve ayak çatlakları neden olur hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM