Figen ÖZER
Figen ÖZER
fozer@vahsibati.net
Ayırma Diyeti Nasıl Yapılır?
 • 0
 • 208
 • 28 Haziran 2017 Çarşamba
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Ayırma Diyeti Nasıl Yapılır? ve Ayırma diyetiyle kilolarınızdan kısa zamanda kurtularak zayıflayabilirsiniz. Tüm diyet programlarının genel bir amacı ve rotası bulunmaktadır. Ayırma diyetinde amaç haftada 3-4 kilo arası zayıflayabilmek ve günlük kalori miktarını 1100 Kcal olarak belirlemektir. Bunun için ayırma diyeti programına vereceğimiz besinlerle bu hedefleri yakalayabilirsiniz.

Ayırma Diyeti Nasıl Yapılır

Diyet yaparken diyet hatalarına düşmeyin, aksi takdirde verdiğiniz kiloları fazlasıyla alırsınız. Bunun için vahsibati.net olarak size diyet önerilerine ve ipuçlarına göz atmanızı öneririz.

Ayırma Diyeti Nasıl Yapılır
Ayırma Diyeti Nasıl Yapılır

Ayırma Diyeti Listesi

Diyete başlarken ilk gün sabah; ½ kadar mevsim meyveleri öğlen yaklaşık olarak 1 kilogram meyve, akşamleyin ise beyaz et tavuk veya balık yanında bol yeşillik, mevsiminde meyvelerden kastımız ise örneğin yaz aylarında karpuz, kiraz, kayısı vb. gibi meyveler tercih edilmelidir.

Ayırma diyetinin ikinci günü; Yine mevsim meyveleri yaklaşık olarak; ½ kadar, öğlen mevsim meyvelerinden ve yeşillerden oluşmuş sebzeler. Akşam ızgara şeklinde köfte yiyerek ikinci günü tamamlayabilirsiniz.

Üçüncü gün; Sabahlar kalkınca 250 ml yağsız süt ve mevsim meyveleri, öğlen 750-1000 gram arası meyve, akşamleyin deniz ürünlerinden balık çeşitleri olabilir. Somon, mercan, kuzu balığı vb.

Dördüncü gün; Sabahları mevsim meyveleri ve brokoli haşlaması, öğlen mevsim meyveleri ve lahana çorbası, akşamları ise sınırsız miktarda deniz ürünleri tüketebilirsiniz.

Beşinci gün; Sabahları ½ kadar mevsim meyveleri öğlenleri mevsiminde olan meyvelerin yanında ıspanak haşlaması yenmelidir. Bunun yanında akşamları deniz ürünleri veya kırmızı et tercih edebilirsiniz.

Altıncı gün; ½ kadar meyve mevsiminde, bir adet haşlanmış yumurta, 5-6 adet zeytin ve dereotu, öğlen meyvelerine geçmeden önce yeşil çay içmelisiniz. Akşamları kırmızı et veya beyaz et yenebilir.

Ayırma diyetince yedinci gün; Sabahları yağsız süt bir bardak, ½ kadar meyve, öğlen öğününde ise bol meyve ve sebze ağırlıklı yiyoruz. Ekmek olarak bir dilim kepekli ekmek yenebilir. Akşamları ise ızgara veya mangal yapabilirsiniz.

Bu diyeti uygularken egzersiz ve fiziksel hareketlerle yapmanız sizin açınızdan daha sağlıklı kilo vermenizi sağlar. Diyet programında normal ekmek kullanılmamalıdır. Kepekli ekmek tercih etmeli ve meyvelere ağırlıklı olarak diyet listesini oluşturmalısınız. Bunun yanı sıra yeşil sebzelerle ve karpuz, kiraz, kayısı üçlüsünü bu mevsimde diyete başlayacak kişilere tavsiye ederiz.

3k formülü ile diyet yaparak da zayıflayabilirsiniz. Yaza özel bu diyet ile kısa zamanda kilolarınızdan kurtulabilir, yağlarınızı eritebilirsiniz. Ancak sportif faaliyeti kesinlikle diyet yaptığınız günlere endekslemelisiniz.

Sağlıklı zayıflamalar.

Bir önceki yazımız olan Atkins Diyeti Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Atkins Diyeti, atkins diyeti listesi ve atkins diyeti menü hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM