Figen ÖZER
Figen ÖZER
fozer@vahsibati.net
Bacak inceltici Diyet
 • 0
 • 297
 • 28 Haziran 2017 Çarşamba
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Bacak inceltici Diyeti, güzel bacak diyeti, güzel bacak için zayıflama, bacak diyeti ile zayıflama nasıl olmalıdır? Diyetisyen Esra Güneşin, muhteşem bacaklar için 1 haftalık örnek diyet menüsü ile birlikte, güzel bacaklarınız olabilir.

Bacak inceltici Diyeti

Bacak inceltici diyeti için ilk gün: Sabah bir adet orta boy elma, yarım çay bardağı tuzsuz çökelek, 2 dilim tam buğday ekmeği. Ara öğün: 1 adet ceviz, 4 adet kuru kayısı. Öğlen yemeği: 5-6 yemek kaşığı etsiz sebze yemeği(tuzsuz), salata (1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile), 1 çay bardağı yoğurt, 2 dilim tam buğday ekmeği. Ara öğün: 1 bardak ayran veya kefir, 1 orta boy elma, 2 galeta. Akşam: 6 yemek kaşığı etsiz nohut ya da barbunya, salata (1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile), 1 dilim tam buğday ekmeği, 1 çay bardağı cacık. Ara öğünde: 2 orta boy elma, bol su ile ilk günü sonlandırıyoruz.

Bacak inceltme diyetinde ikinci gün: Sabah, 1 orta boy elma, 1 adet haşlanmış yumurta, 2 dilim tam buğday ekmeği, 3 adet ceviz. Ara öğün: 1 çay bardağı yağsız süt, 1 adet armut. Öğlen: 3 yumurta büyüklüğünde haşlanmış yağsız tavuk, 1 dilim tam buğday ekmeği, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile salata, 1 çay bardağı yoğurt. Ara öğün: 1 ince dilim ekmek tuzsuz olmalı, 1 orta boy elma, 1 parça tuzsuz peynir(30gram). Akşam: 6 yemek kaşığı etsiz sebze, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile salata, 2 dilim tam buğday ekmeği, 1 çay bardağı yoğurt. Ara öğün: 2 orta boy armut, bol miktarda su ve egzersiz yapmalısınız.

Bacak diyetinde üçüncü gün: Sabah, yarım demet maydanoz, 1 parça beyaz peynir tuzsuz(30 gram), 2 dilim tam buğday ekmeği. Ara öğün: 1 adet ceviz, 3 kuru erik. Öğlen yemeği: 5-6 yemek kaşığı etli sebze(tuzsuz), 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile salata, 1 çay bardağı yoğurt, 5 yemek kaşığı domatesli bulgur pilavı. Ara öğün: 1 su bardağı ayran, 1 orta boy elma, 1 çay bardağı tuzsuz leblebi. Akşam: 5-6 yemek kaşığı etli sebze(tuzsuz), salata bir tatlı kaşığı zeytinyağı ile 1 dilim tam buğday ekmeği, 1 orta boy kepçe çorba tuzsuz, 1 çay bardağı yoğurt. Ara öğünde: 1 çay bardağı yoğurt ve 1 orta boy elma ile yapılan meyveli yoğurt ile birlikte bol su içmelisiniz. vahsiBati.net, olarak bu diyeti yaparken mevsim meyveleri ve sebzelerine tercih edin. Çünkü bunların besin değeri daha yüksektir.

Bacak inceltici Diyeti
Bacak inceltici Diyeti

Bacak diyetinde dördüncü gün: Sabah 3 kuru kayısı, 5 kaşık yulaf müsli, 1 su bardağı yağsız süt, 1 adet ceviz. Ara öğünlerde: 1 orta boy elma. Öğlen yemeği: 100 gram balık ızgara veya buğulama, salata, 1 kepçe çorba, 2 dilim tam buğday ekmeği. Ara öğünlerde: 1 dilim tam buğday ekmeği, 1 parça tuzsuz peynir(30 gram). Akşam: 5-6 yemek kaşığı etsiz sebze, salata(1 çay kaşığı zeytinyağı ile), 5 yemek kaşığı sos eklenmemiş makarna, 1 çay bardağı yoğurt. Ara öğünlerde: 1 kivi, 1 çay bardağı yoğurt, bol su.

Bacak diyetinde beşinci günün listesi: 1 orta boy elma, yağsız omlet(yarım çay bardağı tuzsuz çökelek ve 1 yumurta ile yapılmış), 1 dilim tuzsuz ekmek, yarım demet maydanoz. Ara öğünde: 1 adet ceviz, 3 kuru kayısı.

Öğlen: 5-6 yemek kaşığı etli sebze yemeği(tuzsuz), salata(1 çay kaşığı zeytinyağı ile), 1 çay bardağı yoğurt, 1 kepçe tarhana, 1 dilim tam buğday ekmeği. Ara öğün: 1 bardak ayran veya kefir, 1 orta boy elma, 1 kivi. Akşam: 5-6 yemek kaşığı etli sebze yemeği, salata(1 çay kaşığı zeytinyağı ile 1 dilim tam buğday ekmeği, 1 kepçe tarhana, 1 çay bardağı yoğurt. Ara öğünde: 2 adet orta boy elma.

Güzel bacaklar için diyetin altıncı günü: Sabah, bir adet orta boy elma, yarım çay bardağı tuzsuz çökelek, 2 dilim tam buğday ekmeği. Ara öğün: 1 adet ceviz, 3 kuru kayısı. Öğlen: 3 adet büyük köfte veya haşlanmış et(90 gram), salata bir çay kaşığı zeytinyağı ile bir çay bardağı yoğurt, 2 dilim tam buğday ekmeği, ara: 1 bardak ayran veya kefir, 1 adet orta boy elma. Akşam: 6 yemek kaşığı etsiz sebze yemeği, salata bir çay kaşığı zeytinyağı ile. 1 dilim tam buğday ekmeği, 1 çay bardağı yoğurt ve 2 kaşık sossuz makarna ve ara öğün olarak akşam 2 orta koy kivi yiyebilirsiniz.

Bacak diyetinde son günSabah 3 kuru kayısı, 5 yemek kaşığı yulaf müsli, 1 su bardağı yağsız süt, 1 adet ceviz. Ara öğün: 2 orta boy elma, öğlen: 5 yemek kaşığı etli sebze, salata 1 çay kaşığı zeytinyağı ile 1 çay bardağı yoğurt, 5 yemek kaşığı bulgur pilavı, ara öğünde: bir bardak ayran veya kefir, 1 orta boy elma, 2 galeta, akşam yemeğinde 6 yemek kaşığı etli sebze, salata bir çay kaşığı zeytinyağı ile 3 yemek kaşığı bulgur pilavı, 1 çay bardağı yoğurt ve 2 adet orta boy kivi ile bacak diyetinin ilk haftalık diyet programını uygulayarak sağlıklı ve güzel bacaklara sahip olabilirsiniz.

Yukarıdaki diyet listesi ile birlikte, bacak inceltme diyeti uygulayabilirsiniz. Bununla birlikte bacak zayıflatan diyet tarifini çeşitli spor hareketleri ve egzersizlerle daha da şekillendirebilirsiniz. Bacak bölgesindeki yağları ve basenleri eritebilmeniz için, iyi bir diyet programı ve istikrarlı bir spor programı uygulamanızı, vahsiBati.net olarak tavsiye ediyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Karın Yağları Nasıl Erir başlıklı makalemizde karın yağları, Karın yağları nasıl erir ve karın yağları nasıl erir diyet hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM