Figen ÖZER
Figen ÖZER
fozer@vahsibati.net
Badem ile Zayıflama
 • 0
 • 162
 • 28 Haziran 2017 Çarşamba
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Badem ile Zayıflama yapılan bilimsel araştırmalara göre bademin diyet ve zayıflama üzerindeki etkisini uzman doktorlar araştırarak, ortaya koydular. Bademin zayıflama testini gerçekleştiren uzman doktorlar bunun için diyet yapan iki grubu gözlemlediler.

Badem ile Zayıflama

Bir grubun diyet programı düşük kalorili bir zayıflama programı uygularken, ara öğün olarak badem tercih edildi. Diğer grupta ara öğünde badem verilmedi. Test sonucunda ara öğünlerde badem tercih edenlerin kilo verme oranı diğer gruba göre % 30 daha fazla çıktı.

Badem bundan sonra diyet programlarının ara öğünlerde değişmez, bir besin kaynağı olarak yer alacağa benziyor. Badem aynı zamanda insan vücudunu birçok hastalıktan koruyor. Kanser günümüzde, önemli ve ciddi bir sağlık sorunu haline gelmiştir. Kanserden korucuyu etkisi olan bademi, hem zayıflamak için hem de sağlıklı bir yaşam için tüketmenizi, vahsibati.net olarak tavsiye ediyoruz.

Badem ile Zayıflama
Badem ile Zayıflama

Bademin içeriğini incelediğimizde; Bünyesinde bulundurduğu E vitamini, amigdalin, enzim Q10, Omega 3 gibi önemli vitamin ve mineralleri bünyesinde bulundurması, çok sağlıklı bir besin kaynağı olduğuna işarettir.

Diyet ve beslenme uzmanı Ayça kaya bademin diyet programındaki önemini ve yerini birkaç cümleyle açıkladı. Uzman diyetisyen, bademin protein bakımından zengin olduğunu ve bu sayede diyet yapan kişilere tokluk hissi verdiğini söylüyor. Lif oranının yüksek olması bağırsak hareketlerinin arttırılmasına neden oluyor. Buda yediklerimizin daha çabuk erimesini sağlıyor dedi.

Bademi diyet programına nasıl alabilirsiniz? Bilindiği gibi bademden önce badem yağı ile zayıflama konumuzda vardı. Bademin aslında hem yağından hem de kendinden faydalanabilirsiniz. Çiğ badem de zayıflamaya yardımcı oluyor.

Badem tüketirken çiğ olmasını ve tuzsuz olmasını tercih edin, diyet ara öğünlerinizde 20 taneyi geçmeyin. Çiğ ve kavrulmamış olan bademlerden bulmaya çalışın. Eğer bulabiliyorsanız, bademin kabuklu halini bulun kendiniz kırınız ve yiyiniz.

Diyet programlarında sabah ve öğlen arası öğlen ve akşam arası, akşam ve gece arası tüketebileceğiniz 3 ara öğün arasına bademi dâhil edebilirsiniz. Az yağlı ya da yağsız süt ile birlikte tüketmeniz, ayrı bir zayıflama formülüdür.

Bir önceki yazımız olan Avokado Form Tablet Hapı başlıklı makalemizde avokado, avokado form tablet ve Avokado Form Tablet Hapı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM