Tuğba DALKILIÇ
Tuğba DALKILIÇ
tdalkilic@vahsibati.net
BAĞ-KUR Borç Sorgulama
 • 0
 • 311
 • 28 Haziran 2017 Çarşamba
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

BAĞ-KUR borç sorgulama, Sosyal Güvenlik Kurumunun sigortalılar için uygulamaya geçmiş olduğu sistemler BAĞ-KUR çalışanlarında uygulanmaktadır. Yani BAĞ-KUR’a tabi olarak çalışmakta olan vatandaşlarımız artık İnternet üzerinden birçok işlemlerini yapabilmektedir.

BAĞ-KUR Borç Sorgulama

Bu işlemler daha önceleri e-devlet şifresi ile yapılmakta iken artık şifresiz olarak da yapabilme imkânı sağlamıştır. Bunun için aşağıda yazıl olan Sosyal Güvenlik Kurumunun resmi sitesine giriş yaparak gerekli olan bilgilerin yazılması ile kolay bir hale gelmiştir E-devlet şifresi olmadan bu siteden giriş yaptığımızda bizden istenen T.C kimlik numarası, adımız, soyadımız, doğum yeri ve doğum tarihi gibi kendimize ait bilgilerimizi doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmamız gerekmektedir.

Bu işlemleri arzu edersek ve daha önce PTT şubesinden bir e-devlet şifresi almış isek e-devlet şifresi ile de giriş yaparak yapabiliriz.

BAĞ-KUR Borç Sorgulama
BAĞ-KUR Borç Sorgulama

Bu uygulama ekranlarına girerek öğrenmiş olduğumuz BAĞ-KUR prim borçlarımızı yine istersek İnternet aracılığı ile kredi kartı ile ödemek imkânımız da bulunmaktadır. BAĞ-KUR prim borcumuzu Ziraat Bankası Sosyal Güvenlik Ödeme ekranına girerek kredi kartımızla ödeyebiliriz. Ancak kredi kartımız yok ise kendi bankamıza ait İnternet bankacılığı şubesinden yaparak da ödeyebiliriz. Ödeme seçeneğini doğru yapmamıza özen göstermemiz gerekmektedir.

BAĞ-KUR Borç sorgulama ekranından ayrıca bugüne kadar ödenmiş olan primlerimizi görebilir; prim ödemelerimizin takibini kolaylıkla yapabiliriz. Sosyal Güvenlik Kurumunun sadece BAĞ-KUR sorgulama işlemleri değil aynı zamanda hizmet sorgulama müstahaktık sorgulama gibi daha birçok işlemlerimizi sorgulama ekranlarından yararlanılabilme hizmeti sunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan BAĞ-KUR Borcum var Sağlıktan Yararlanabilir miyim? başlıklı makalemizde bağ-kur, bağ-kur borcu ve bağkur borcum var sağlıktan yararlanabilir miyim hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM