Çiğdem HAKKI
Çiğdem HAKKI
chakki@vahsibati.net
Banyo Küvet Modelleri
 • 0
 • 481
 • 28 Haziran 2017 Çarşamba
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Banyo Küvet Modelleri, Çocukluğumda hatırlıyorum da küvet gerçekten lüks sayılırdı. Evinin banyosunda küveti bulunanlar çok şanslı ve zengin olarak görülürdü. Ama ilginçtir, küvetler nedense pek de kullanılmazdı. Belki de o zamanlar için bu fazla lüks olduğundan yada hayatımızda çok yeni girdiği için kimsenin buna henüz hazır olmamasındandır. Ama zaman içerisinde lüks olarak görülen bu küvetler artık neredeyse her evin parçası halini aldı. Üstelik ekonomik olarak da öyle çok zorlayıcı değil. Ve leğenin az büyüğü bir görüntüden çıkıp çok farklı şekillere büründü.

Banyo Küvet Modelleri

Banyo küvet modelleri artık hayal gücümüzün yetişebileceğinden çok daha fazla tasarıma ve özelliğe sahip.
Modellere şöyle bir göz atacak olursak, kenar boşlukları kullanılarak dolaplı yapılan modeller var mesela özellikle banyosu küçük olanlar için biçilmiş kaftan. Çünkü bu sayede daha aza alana daha çok şey yerleştirebiliyorsunuz.
Sonra sadece filmler de izlediğimiz o sıcacık suyun içinde vücudumuzu dinlendirirken bir taraftan bir şeyler atıştırabileceğimiz şekilde tasarlanmış olan modeller var ki onlar benim kesinlikle favorim. Sanırım böyle bir banyo küveti hafta sonunu banyoda geçirmesine neden olabilir insanların.

Banyo Küvet Modelleri
Banyo Küvet Modelleri

Birde masaj yapan modeller var ki işte bunu herkes hak ediyor. Bütün gün yorulmuşsunuz. İş güç okul yada ev, çocuklar. Hayatınızda koşturdunuz ve sizi yoran her ne varsa artık hepsi geride kalmış ve gün bitmiş. Yatmadan önce biraz rahatlamayı herkes hak eder bence. Sıcak suyunuzu küvete doldurun aromatik kokulardan oluşan köpüğünüzü içine dökün ve küvetinizin içine girip su masajınızın keyfini çıkartın.

Bunlar sadece özellik olarak ele alınmış küvetler birde tasarım olarak değerlendirebiliriz ama o kadar çok farklı çeşit farkı sanırım burda anlatmakla bitiremeyiz. Siz en iyisi banyonuz ve bütçeniz için en uygun olan modeli bulun ve sonra sakın banyonun bir köşesinde süs olarak bırakmayın. Kullanıp tadını çıkartın.

Bir önceki yazımız olan Banyo Aydınlatması Nasıl Olmalı? başlıklı makalemizde banyo aydınlatma nasıl olmalı, Banyo Aydınlatması ve banyo aydınlatması nasıl olmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM