Figen ÖZER
Figen ÖZER
fozer@vahsibati.net
Basen Diyeti Nasıl Yapılır?
 • 0
 • 232
 • 28 Haziran 2017 Çarşamba
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Basen Diyeti Nasıl Yapılır? Basen problemlerinizden dolayı, aşırı şekilde rahatsız mısınız? Basenlerinizden kurtulabilirsiniz. Öncelikle, yapmanız gereken size uygun diyet listesi ve programıyla birlikte dengeli ve düzenli beslenerek, bunu basen eritme hareketleri ve aletleriyle birlikte desteklemenizdir.

Basen Diyeti Nasıl Yapılır?

Basen nedir? Basen, vücudumuzun bel ile kalçamız arasındaki kalan bölümdür. Bu bölüm, bazılarımız da fazla, bazılarımız da ise yok denecek kadar azdır. Basenlerimizden kurtulmak için, öncelikle arkanıza bakarak, nasıl bir beslenme alışkanlığınızın olduğunu görmeli ve bunu ne kadar değiştirmeye kararlı olduğunuzu düşünmelisiniz.

Eğer gerçekten, basenlerinizden kurtulmak istiyorsanız, o halde vahsiBati.net size, basen diyet programını açıklamaktan mutluluk duyacaktır.

Basen Diyeti Nasıl Yapılır
Basen Diyeti Nasıl Yapılır

Basen ve karın bölgelerinizdeki yağları parçalamak ve bu bölge de ki fazla kilolarınızdan kurtulmanız adına, vereceğimiz diyet programıyla birlikte uygulamanız gereken bazı spor hareketleri ve sporlar vardır. Bölgesel olarak bir zayıflama olarak, basen diyet programı listesini açıklıyoruz.

Sabahları güne başlarken mutlaka, 2 bardak ılık suyun içerisine bir adet limonu paylaştırarak, sıkınız ve bunu kahvaltıdan 20 dakika önce içiniz. Kahvaltınızı her zamanki gibi yapınız, normal çay yerine yeşil çayı tercih ediniz. Kahvaltı bittikten sonra, 30 dakika yürüyüş yapınız, yürüyüş işleminin ardından eve gelerek, meyvelerden öğlen yemeğine kadar tüketebilirsiniz.

Öğlen ise; Yağsız ve tuzsuz olacak şekilde istediğiniz, yemeği yiyebilirsiniz. Fazla olmaması  şartı ile bunun yanı sıra haşlama olarak yemenizi tavsiye ediyoruz. Öğlen yemeğimize geçmeden önce, bir bardak yeşil çay tüketebilirsiniz.

Öğlen yemeğinden sonra akşam yemeğine kadar geçen süre zarfında, çeşitli meyveler tüketebilir, yeşilliklerden yiyebilirsiniz. Basen diyetini uygularken, kepekli ekmek ve çavdar ekmeği haricinde ekmek tüketilmemesine özen gösteriniz.

Basen Diyeti Nasıl Yapılır
Basen Diyeti Nasıl Yapılır

Akşam yemeğinizde, balık gibi zengin besin kaynaklı bir yiyeceğe yer verebilirsiniz. Bununla birlikte mevsim salatası dilediğiniz kadar tüketin.

Örnek olarak yukarıda paylaşmış olduğumuz, bir günlük basen eritme diyet programını, haftalık olarak uygulayacağınız, çeşitli egzersiz hareketleri ile desteklemeniz gerekiyor. Nedir bunlar? vahsiBati.net, olarak paylaşıyoruz.

Aslına bakacak olursanız, yukarıdaki diyet programının sizin basenleri eritmenizde % 10 bir etkisi var. Sporun ise bu konuda %90 bir etkisi olacaktır. Haftalık olarak bazı günlerinizi spora ayırmalısınız. Örneğin; Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri sadece basen ve karın bölgenizle ilgili hareketleri yapınız.

Eğer spor salonuna gidemeyecek bir durumunuz var ise, bunu ev dede aşabilirsiniz. Yemeklerden 1 saat sonra özellikle, öğlen ve akşam yemeklerinden sonra, ilk spora başlayacağınız gün, 50 adet mekik, 50 adet şınav, gibi hareketler yapabilirsiniz. Diğer gün bu sayısı 55e çıkarabilirsiniz. Diğer gün 60, ondan sonraki gün 70 bu şekilde giderek, basenlerinizden kurtulabilirsiniz. Her gün yaklaşık olarak, 1 saat bisiklet sürün, bacaklarınızın yandığını hissedene kadar, pedalları çevirin, yakma işlemini hissettiğiniz an, yağlarınızın parçalandığını anlarsınız.

Sağlıklı günler.

 

Bir önceki yazımız olan Atkins Diyeti Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Atkins Diyeti, atkins diyeti listesi ve atkins diyeti menü hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM