Hilal ÖMER
Hilal ÖMER
homer@vahsibati.net
Bisiklet Sürerek Selülitlerinizden Kurtulun
 • 0
 • 168
 • 29 Haziran 2017 Perşembe
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Bisiklet Sürerek Selülitlerinizden Kurtulun! Selülitlerimiz, özellikle yaz aylarıyla birlikte daha çok göz önüne gelmektedir. Herkes yaz aylarında kendini havuzlara, denizlere bırakırken selülitlü bacaklara sahip bayanlar bu tip havuz ve deniz gibi eğlencelere girmekten kaçınmaktadırlar. Bunun sebebi hareketsiz yaşam biçiminden kaynaklanmaktadır. Oysaki selülitlerinizi bisiklet sürerek, ya da çeşitli spor hareketleri yaparak eritebilir. Pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Bisiklet Sürerek Selülitlerinizden Kurtulun

Selçuk Üniversitesinde Plastik Cerrahi ve ana bilim dalı öğretim üyesi Nedim Savacı selülit problemlerine karşı doğru beslenme ve düzenli spor yapmayı önerdi. Sağlıklı bir şekilde yapılan beslenme programları ve spor ile 30 gün gibi bir sürede selülitlerinizin yavaş, yavaş kaybolacağını daha güzel görünümlü bacaklara sahip olabileceğinizi açıkladı

Bisiklet Sürerek Selülitlerinizden Kurtulun
Bisiklet Sürerek Selülitlerinizden Kurtulun

Bacak bölgesinde yanlış beslenme sonucu yağ ve suların birikmesi sonucu oluşan selülitlerinize, önlem alabilirsiniz. Eğer sizde yoksa yarın olmayacağının bir garantisi yok. Bunun için düzenli spor ve beslenme programına hemen kendinizi hazırlayın. Selüliti olan bayanlar ise, çok geç olmadan sporla birlikte dost olarak selülitlerini kaybedebilirler.

Spor çeşitleri birden çok fazladır. Ancak selülit için bisiklet sürmeyi tüm uzman doktorlar tavsiye ediyor. Bisiklet sürerek selülitlerinizi yok edebilirsiniz. Haftalık olarak bir, bisiklet sporu yapacak olursak, Pazartesi günleri 45 dakika bisiklet sürün, Çarşamba günü 50 dakika, Cuma günü, 1 saat ve Pazar günü yine bir saat şeklinde bir bisiklet sporu programı yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra yağlı yiyeceklerden kaçınarak sağlıklı beslenmelisiniz. Bisiklet sporuyla birlikte selülit diyeti yaparak, selülitlerinizden daha çabuk bir zamanda kurtulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bioder Geç Yaşlandırma Kremi başlıklı makalemizde Bioder, Bioder Geç Yaşlandırma ve Bioder Geç Yaşlandırma Kremi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM