Saadet AVŞAR
Saadet AVŞAR
savsar@vahsibati.net
Blefarit için Bitkisel Tedavi
 • 0
 • 500
 • 29 Haziran 2017 Perşembe
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Blefarit için Bitkisel Tedavi Blefarit bir çeşit göz hastalığıdır. Göz kapaklarımızın hemen kenarında, kirpiklerimizin dış kısmının uzadığı yer de yağ bezlerinin oluşturduğu bir sorun yüzünden bu hastalık meydana gelebilmektedir. Genel olarak cildi yağlı olan kişiler ve gözleri kuru olan insanlarda görülmektedir.

Blefarit için Bitkisel Tedavi

Bir çeşit enfeksiyon ya da tahriş sonucu meydana geldiği düşünülen bu hastalığın tedavisi oldukça zordur. Kronik bir hastalık olarak, gözüken ve birçok uzman doktorun hem fikir olduğu bu hastalık rahatsızlık verici bir hastalıktır ve gerçekten ciddiyet istemektedir. Önemsenmelidir.

Blefaritin belirtileri genel olarak göz kapaklarınızda kızarıklıklar ve şişlikler ile meydana gelir. Göz kirpikleriniz kabuklanabilir. Kalınlaşarak, çapak halini alırlar. Yüzünüzü daima temiz tutmalı ve hijyen kurallarını en üst seviyeye çekmelisiniz.

Blefarit için Bitkisel Tedavi
Blefarit için Bitkisel Tedavi

Hastalığın tedavisi için göz uzmanı doktorlara başvurarak daha ayrıntılı bilgiler almanız da fayda vardır. Blefaritin bitkisel olarak bir tedavi yöntemi bulunmaktadır. Ancak ne kadar etkili ve sağlıklı bir sonuç verir, tartışılır. Birçok uzman doktorun önerdiği bu bitkisel formül, Profesör Doktor Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu gibi ünlü isimlerin paylaştığı bir bitkisel formüldür.

Kaynatılmış ekinezya ve dulavrat otunun köklerini enfeksiyona karşı korumada ilaç olarak kullanabilirsiniz. Her bir fincana karışımdan bir tatlı kaşığı ekleyerek gün içerisinde 3 kez içiniz. Bununla birlikte blefaritin ilaç kullanımı olarak ekinezya kapsüllerinden de gün içinde kullanın. Dışarıdan tedavi olarak şifalı bitkilerde rezene ve kırmızı yonca demini kullanarak göz kapaklarınızı siliniz. Bununla birlikte taze aloe vera jeli sürerek, daha hijyenik bir göz kapağı oluşturabilirsiniz. Bu hastalığın temeli titizlik ve hijyenden geçmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Baş Ağrıları için Bitkisel Tedavi başlıklı makalemizde baş ağrısı için bitkisel çözüm ibrahim saraçoğlu, baş ağrısı için bitkisel tedavi ve baş ağrısı için bitkisel tedavi yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM