Figen ÖZER
Figen ÖZER
fozer@vahsibati.net
Bölgesel Yağlardan Kurtulma Yöntemleri
 • 0
 • 255
 • 29 Haziran 2017 Perşembe
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Bölgesel Yağlardan Kurtulma Yöntemleri İnsan vücudunda belirli nedenler ve çoğunlukla doğru beslenmeme ve fiziksel hareketsizlik gibi nedenlerle yağlanma sorunu oluşur. Yağlanan bölgeler ise genetik yapınız ya da cinsiyetiniz gibi sebeplerden etkilenerek vücudunuzun belli bölgelerinde yoğunlaşır. Mesela genellikle erkeklerde yağlanma bel çevresinde başlar. Kadınlarda ise genel olarak kalça basen bölgesinde yağlanma durumu öne çıkar. Bölgesel yağlardan kurtulma yöntemleri diye verilebilecek sihirli bir reçete ise mevcut değil. Estetik operasyonlar dışında sadece belli bir bölgedeki yağlanmayı eritebileceğiniz bir yöntem yok. Vücudunuzun genel yağ oranını düşürmelisiniz yani düzenli bir diyet ve egzersiz yolu ile kilo vermelisiniz.

Bölgesel Yağlardan Kurtulma Yöntemleri
Bölgesel Yağlardan Kurtulma Yöntemleri

Bölgesel Yağlardan Kurtulma Yöntemleri

Tabi bazı insanların örnek olarak gösterildiği reklamlarda ya da haberleşme araçlarında görebileceğiniz bazı örneklerde bölgesel kilo kaybının sağlandığı anlatılabilir. Bu reklam ya da haberler bölgesel yağlardan kurtulma yöntemleri başlığı altında verilse de aslında gerçeği yansıttığı söylenemez. Ama vücudun önce belirli bölgelerdeki yağları eritmeye başlaması sebebi ile genel kilo kaybınız sadece o bölgedeki yağların eridiği şeklinde anlaşılabilir. Mesela vücudunuz büyük bir olasılıkla bel bölgesinden, göbeği oluşturan yağları eriterek kilo vermenizi sağlayacaktır. Ancak beslenme ve egzersiz programlarınızı kesmeniz halinde, aynı bölgelerde tekrar yağlanma oluşacağını tahmin etmekte zor değil.

Dolayısıyla Bölgesel Yağlardan Kurtulma Yöntemleri konulu yazıları, haberleri ya da reklamları takip etmek yerine uygun şekilde kilo vermeniz daha mantıklı bir seçenektir. Bunun için ise doktorunuzdan, diyetisyeninizden ve varsa spor hocanızdan aldığınız tavsiyelerle sağlıklı bir spor ve beslenme programı oluşturmakla olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Basen Eritme başlıklı makalemizde Basen Eritme, basen eritme diyet ve basen eritme kürü hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM