Hilal ÖMER
Hilal ÖMER
homer@vahsibati.net
Boy Uzatma Egzersizleri
 • 0
 • 415
 • 29 Haziran 2017 Perşembe
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Boy uzatma egzersizleri, gün geçtikçe birçok insanın boyu ailesinde ki bireylerden daha kısa oluyor ve  boy uzatma egzersizleri yapılmadığı için boyumuz kısalıyor. Maalesef ülkemizde bu boy kısalığı dünya standartlarının da altında kalıyor. Dünya genelinde ortalama boy 1.75 ken ülkemiz genelinde büyük bir kesim  bu boy ortalamasının altında kalıyor ve boy kısalığı yaşıyor. Standart boy oranı kadınlar için ülkemizde 1.65 iken, erkekler için bu oran 1.70 olarak gözlemlenmektedir. Aynı şekilde dünyada ise ortalama erkek boyu 1.75 iken kadınlar için 1.70 olarak seyrediyor.

Boy Uzatma Egzersizleri

Boy Uzatma Hareketleri

Günümüzde boy kısalığını gidermek için birçok boy uzatma egzersizleri videosu bulunmaktadır. Bu  makalemizde sizler için en faydalı olabilecek bir video eğitimini bulduk ve sizlere sunuyoruz. Tamamen  boy nasıl uzar konusunu ele almış ve boy uzatacak hareketleri  ekrana yansıtan videoda  evinizde rahatlıkla yapabileceğiniz birçok hareket ele alınmış ve incelenerek anlatılmıştır.

Boy uzatma hareketleri ile sizde kısa sürede boy uzama hızını arttırarak boy kısalığından kurtulabilirsiniz. Elbette bu boy uzama  olayı bir günde olmayacak 🙂 Ortalama her ay  1 cm uzayabilirsiniz. Başlangıçta az gelebilir bu miktar  koskoca 1 ay uğraştım sadece 1 cm için mi  tabikide hayır öyle demeyin. Boy uzatma egzersizleri ile sürekli devamlılık olduğu durumda bu oran göründüğü kadar az değildir ufak bir matematik ile senede 12 cm boyunuzun uzayacağını hesaplayabilirsiniz.

Boy Uzatma Egzersizleri
Boy Uzatma Egzersizleri

Boy Nasıl Uzar

Videoda verilen hareketleri yaptığınız takdirde kemikleriniz esner ve vücuttaki vitaminleri kullanmak için sistem uyarılır. Boy uzatma egzersizleri yani boy uzatma hareketleri ile yapılan uyarı sonrası  beyin  hareketler aracılığı ile esneyen bölgeye vitamin salgılaması yapar ve bölge onarılır. Tıpkı kas kütlelerin oluşumu gibi bir süreç gerçekleşir. Onarılan bölgede daha sert ve  daha büyük bir kemik yapısı oluşur.

Boy Uzatan Vitaminler

Kalsiyum, b1, b2  ve demir gibi vitaminler boy uzatan vitaminler olarak bilinmektedir. Kalsiyum vitamini sütte bol bol bulabilirsiniz. Demir vitamini özellikle etli yemeklerde çok yoğun bulunur. B1 ve B2 vitaminleri için Sebzeler ve meyveleri bol bol tüketmenizi tavsiye ederiz. Boy uzatma egzersizlerin ardından  alınması gereken vitaminlerdir. Boy uzatma hareketleri sonrası vücut uyarılır ve  bu değerli vitaminler sistem için kullanılmaya başlanır.

 

Bir önceki yazımız olan Bebeklerde ve Çocukların Burun Estetikleri başlıklı makalemizde bebeklerde burun estetiği, bebeklerde estetik ve Bebeklerde ve Çocukların Burun Estetikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM