Saadet AVŞAR
Saadet AVŞAR
savsar@vahsibati.net
Boyun Kireçlenmesi Belirtileri Ve Tedavisi
 • 0
 • 361
 • 27 Haziran 2017 Salı
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Boyun Kireçlenmesi Belirtileri Ve Tedavisi Günümüzde en fazla görülebilen boyun rahatsızlıklarından biri de boyun kireçlenmesidir. Bazı faktörlere bağlı olarak meydana gelebilen boyun kireçlenmesi rahatsızlığının bazı belirtileri de bulunmaktadır. Dolaysıyla bu belirtilerin görülmesi durumunda hemen doktora başvurulmalıdır. Peki boyun kireçlenmesi belirtileri nelerdir ve boyun kireçlenmesi rahatsızlığı nasıl tedavi edilmektedir, dilerseniz makalemizin de ana konusu olan bu sorularımızın cevaplarını uzmanlardan derlediğimiz bilgiler doğrultusunda sizlere hemen bilgiler sunalım. İlk olarak boyun kireçlenmesi rahatsızlığının başlıca belirtileri hakkında sizlere bilgiler sunalım.

Boyun Kireçlenmesi Belirtileri Ve Tedavisi

Boyun Kireçlenmesi Rahatsızlığının Başlıca Belirtileri Şunlardır

 1. Boynun sağa, sola, ileriye ve geriye doğru hareket edilememesi veya hareket edilmesinde zorluk çekilmesi
 2. Boyun bölgesinde ağrı
 3. Boyun bölgesinde hafif düzeylerde şişlik
 4. Boyun kireçlenmesi ile birlikte baş ağrılarının görülmesi
 5. Huzursuzluk gibi belirtiler boyun kireçlenmesi rahatsızlığının başlıca belirtileridir.

Boyun Kireçlenmesi Rahatsızlığının Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

Boyun kireçlenmesi rahatsızlığının tedavisinde ise birçok farklı tedavi seçeneklerine başvurulabilmektedir. Rahatsızlığın ileri düzeylere ulaşması durumunda cerrahi müdahale tedavi seçeneğine başvurulurken rahatsızlığın hafif düzeylerde olması durumunda ise steroid olmayan iltihap sökücü ilaçlara, eklem iltihabını azaltmak için soğuk ve sıcak terapilere, boyun bölgesine doğrudan enjeksiyon uygulamasına ve boyun bölgesindeki sertleşmelerin giderilmesi veya hafifletilmesi için fiziksel terapi uygulamalarına ve boyun egzersiz çalışmalarına başvurulabilmektedir.

Boyun kireçlenmesi rahatsızlığı ciddi bir boyun rahatsızlığıdır. Dolaysıyla yukarıdaki belirtilerinin görülmesi durumunda hemen doktora başvurulmalıdır. Boyun kireçlenmesi rahatsızlığında başvurulan tedavi seçenekleri hakkında da sizlere gerekli bilgileri sunduktan sonra boyun kireçlenmesi belirtileri nelerdir ve boyun kireçlenmesi rahatsızlığı nasıl tedavi edilmektedir hakkındaki makalemizi burada tamamlamaktayız.

 

Bir önceki yazımız olan Sinüzit Belirtileri ve Doğal Tedavi Yöntemleri başlıklı makalemizde sinüzit belirtileri, sinüzit belirtileri bitkisel tedavi ve Sinüzit Belirtileri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM