Hilal ÖMER
Hilal ÖMER
homer@vahsibati.net
Çene Estetiği Nasıl Yapılır?
 • 0
 • 355
 • 30 Haziran 2017 Cuma
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Çene estetiği nasıl yapılır, çene estetiği nedir, çene estetiği fiyatları, çene estetiği sonrası olanları olumlu ya da olumsuz tüm haliyle vahsiBati.net ekibi olarak açıklıyoruz. Estetik, daha güzel görünmek, daha hoş görünmek ve aynada kendinize baktığınızda kusursuz bir iz bırakan uzman kişilerin yaptığı güzellik becerileri diyebiliriz.

Çene Estetiği Nasıl Yapılır

Çene estetiği nasıl yapılıyor? Çene kısaltma ya da küçültme ameliyatı, iş birliği gereken bir estetiktir. Çene kemiğinde kesikler yapılarak, ardından vidalanarak, kısaltılabilir, çenenizi arkaya ya da öne alabilirler bu yöntem sayesinde. Bu operasyon genel anestezi ile yapılmaktadır.

Çene kısaltma ameliyatı ağız içinden yapılan bir kesim ile yapılır. Yapılan çene operasyonuna göre kemiğin iyileşme süreci değişmektedir. Tamamen iyileşme yaklaşık olarak 7-8 haftada olur. Çene estetiğinden sonra genel olarak olanlar ve dikkat edilmesi gerekenler; Çenemizin operasyon geçirdiği için çenemizi yoracak şeylerden sakınmalı ve kaçınmalıyız. Örnek vermemiz gerekirse, sulu beslenme tarzı seçilmelidir. Sıvı gıdalar ile beslenme yapılmalıdır.

Çene Estetiği Nasıl Yapılır
Çene Estetiği Nasıl Yapılır

Çenemizi yoracak, besinlerden kaçınarak iyileşme sürecini hızlandırabiliriz. Çene estetiği fiyatları makalemizin giriş bölümünde bahsettiğimiz gibi yapılacak olan çene kemiğinin santimetresine göre isteğe göre değişiklik gösterebilmektedir, çenenizin belki de kesilmesine gerek kalmadan törpületme yolu ile istediğiniz estetiğe kavuşabilirsiniz.

Çene estetiği sonrasında kalıcı hasarlar ya da iz gibi sorunlar kalır mı? Çene estetiğini mutlaka uzman kişilere yaptırmalısınız. Bu konuda master yapmış ve tanınmış kişiler vardır. Sağlığınızı riske atmamanızı öneriyoruz. Bununla birlikte çene estetiği sonrasında çenenizde iz kalmaz, çünkü ağız içinden yapıldığı için bu bölgede dışarıdan herhangi bir iziniz ya da yaranız olmaz. Çenenizi büyütmek ya da küçültmek için kullanılan sentetik metaller gibi estetik yaptıran kişinin dokuları kullanarak da bu işlem yapılabiliyor.

Çok büyük çenem var estetik ile düzelir mi, ya da çıkık bir çenem var düzelir mi? Eğer böyle bir sorununuz var ise çene estetiği ile yine güzelliğinize kavuşabilirsiniz, ancak bu tip sorunlarda kemiğe yönelik işlem yapılmaktadır. Kemiğiniz kesilerek, küçültülür ve istediğiniz boyutta ayarlanır.

 

Bir önceki yazımız olan Burun Ucu Estetiği başlıklı makalemizde burun estetiği burun ucu şişliği, Burun ucu estetiği ve burun ucu estetiği fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM