Figen ÖZER
Figen ÖZER
fozer@vahsibati.net
Çiğ Köfte Kilo Yapar mı?
 • 0
 • 135
 • 30 Haziran 2017 Cuma
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Çiğ Köfte Kilo Yapar mı? Ülkemizim en meşhur yiyeceklerindendir çiğ köfte. Biz diyetçilerin dahi  çiğ köfte kaç kalori demeden yemiş olduğumuz çiğ köfte bulgurun onca baharatla karıştırılıp inanılmaz bir tada dönüşmesi, var mıdır böyle bir tadın esi benzeri? Yurdumuzda hastalarının da bulunduğu çiğ köfte yüksek talep görmekte ve  sevilerek tüketilmektedir.  Özellikle diyet zamanlarında rejimi bozmayıp çiğ köfte yemeden durabilen insan çok nadirdir. Birçok diyetçinin aklında bulunan soruya gelelim ” çiğ köfte kilo yapar mı? ”.

Çiğ Köfte Kilo Yapar mı

Çiğ köfte kaç kalori diye merak edenler için; her ne kadar bulgurdan oluşmuş  olsa da  içinde barındırmış olduğu yüksek baharatlarla  yüksek kalorili bir yiyecek diyebiliriz. Ufak bir hesaplama yapacak olursak en çok tüketilen çiğ köfte dürüm kaç kalori sorusunun cevabı ortalama 300 kalori olur. Fakat çiğ köfte kilo aldırır mı sorusuna ise cevabımız ters yönde oluyor. Özellikle metabolizmayı ve sindirimi hızlandırmaya pozitif etkisi olmaktadır. Baharatların  kilo vermekte en büyük yardımcı besin olduğunu birçoğumuz bilir.  Lakin çiğ köftenin içerisinde aynı zamanda yüksek miktarda yağ ve tuz bulunmaktadır. Buda sindirim olmadığı takdirde vücutta yağa dönüşecek anlamına gelmektedir.

Çiğ Köfte Kilo Yapar mı
Çiğ Köfte Kilo Yapar mı

Çiğ köfte  kilo yapar mı  diye kara kara düşünmenize gerek yoktur. Çok tüketilmediği takdirde vücudun metabolizma hızına bağlı olarak kilo yapmaz lakin yerken lavaş fazla tüketmemeli ve az yemeye dikkat etmeliyiz. Kalori bakımından yüksek olan çiğ köfte bir dürümde yaklaşık 600 kalori bulunmaktadır.  Tüketildiği takdirde bol yeşillikle yenilmesi önerilmektedir.  Çiğ köfte kalorisi birçok besine göre yüksektir ve kilo yapması muhtemeldir bu yüzden diyetlerde tavsiye edilmemektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Çabuk Kilo Verme Yöntemleri başlıklı makalemizde çabuk kilo verme teknikleri, çabuk kilo verme yöntemleri ve hızlı kilo verme yolları ekşi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2018-09-08 17:33:35
2018-07-13 18:25:08