Figen ÖZER
Figen ÖZER
fozer@vahsibati.net
Çilek Diyeti Nasıl Yapılır?
 • 0
 • 151
 • 30 Haziran 2017 Cuma
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Çilek Diyeti Nasıl Yapılır? Çilek diyetiyle birlikte sağlıklı kilo verebilirsiniz. Çilek insan sağlığı açısından çok yararlı ve faydalı bir meyvedir. Ancak, mevsiminde mevsim diyetlerini uygulamanız ve her meyveyi mevsiminde tüketmeniz gerekmektedir. Günde sadece 1000 gram çilek yiyerek zayıflayabilirsiniz.

Çilek Diyeti Nasıl Yapılır?

Çileğin sadece zayıflama amaçlı olmadığı gibi birçok faydası vardır. Örneğin içerisinde bulundurduğu demir, magnezyum, kalsiyum, manganez, fosfor, silisyum gibi bileşimler sayesinde vücut içerisindeki tüm organlarınızın çalışmasına yardımcı olur. Metabolizmanızı hızlandırarak, sağlıklı kilo vermenizi sağlar. Sindirim sisteminizi etkileyen çilek, yediklerinizin yakılmasına yardımcı olur. Vücudu zararlı toksinlerden temizleyerek, sağlıklı bir antioksidan meyvesi olarak bilinmektedir. Ayrıca anemi, hipertansiyon gibi hastalıkları olan kişilerin beslenme programlarında yer almaktadır.

Çilek Diyeti Nasıl Yapılır
Çilek Diyeti Nasıl Yapılır

Çilek diyetini nasıl uygulamalıyım? Tüm diyet programlarında olduğu gibi çilek diyetini de spor ile desteklemeniz gerekiyor. Çeşitli egzersiz hareketlerini haftalık olarak belirli standartlarda yaparak, sağlıklı zayıflama yollarını tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra, beslenme alışkanlıklarınızdan hazır gıdalar, yağlı yiyecekleri çıkarmalı, uyku saatlerinizi dengelemelisiniz.

Çilek diyetinde sabah kahvaltısı; Sabahları bir bardak süt, sütün ardından 25 adet çilek, bir dilim beyaz peynir, bir adet haşlanmış yumurta bir dilim kepekli ekmek tüketmelisiniz.

Çilek diyetinin ara öğünlerinde;
 İstenilen miktarda çilek ve diğer mevsim meyveleri serbesttir. Sıcak içecek olarak yeşil çay önerilmektedir.

Çilek diyetinin öğlen yemeğinde; Deniz ürünlerinden bir adet balık, mevsim salata, 20 adet çilek ve bir dilim kepekli ekmek yemelisiniz. Öğlen yemeğinin ardından yürüyüş yapabilirsiniz. Ya  da yüzebilirsiniz, çeşitli hareket sel sporlarla ilgilenmeli bu diyet programını desteklemelisiniz.

“Çilek diyetinde” akşam yemeği; Akşam yemeğinde sebzelere ağırlık vermelisiniz. Brokoli haşlaması, sebze çorbası ve bir kâse yoğurt ile birlikte mevsim salatası tüketilebilir. Ekmek olarak kepekli ekmek tercih edilmeli. Akşam yemeğinden 1 saat sonra 20 adet çilek tüketilmeli ve bu tüketimin ardından yürüyüş, koşu yapılmalıdır.

Çilek diyeti” size uygun olmayabilir. Size uygun diyet programlarını yalnızca diyetisyenler verebilir. Doktorunuza başvurmadan kesinlikle hiçbir zayıflama ürününe ve diyet programına başlamayınız. Sağlıklı günler.

Bir önceki yazımız olan Çikolata Diyeti Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde çikolata, Çikolata Diyeti ve Çikolata Diyeti Listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM