Hilal ÖMER
Hilal ÖMER
homer@vahsibati.net
Cilt Beyazlatıcı Doğal Maskeler
 • 0
 • 155
 • 29 Haziran 2017 Perşembe
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Cilt beyazlatıcı doğal maskeler ile artık günümüzde cilt bakımını hanımlar, evlerinde yapabiliyor. Doğal yollardan yapılan bu maskeler, gayet olumlu sonuçlarda verebiliyor. Hatta birçok hanım kendi, özel maskesini ve karışımını kendisi okuyarak, deneyerek keşif bile edebiliyor.

Cilt Beyazlatıcı Doğal Maskeler

Cilt beyazlatan maskeler, başlığı altında bugün maske tariflerini vahsiBati.net olarak, sizlerle paylaşıyoruz. Maskelerinizi, öncelikle her akşam yatmadan önce ve sabahları güne merhaba, dediğiniz an da uygulayarak 2 seans şeklinde uygulamanızı öneriyoruz. Kısa vadede güzel sonuçlar almak için, en verimli maske kullanım tekniğidir.

Birçok maske ürünlerine, kozmetiklere hatırı sayılır, paralar verip, cilt güzelliğinizi risk etmeyiniz. Doğal yollardan uygulayabileceğiniz, cilt beyazlatan maske tariflerimiz ile birlikte, artık cildinizin rengini kolayca açabileceksiniz.

Cilt Beyazlatıcı Doğal Maskeler
Cilt Beyazlatıcı Doğal Maskeler

Salatalık ile cilt beyazlatma maskesi

Bir adet salatalık yeterli olacaktır, salatalığımızı güzelce yıkadıktan sonra, bir kaba 1 yemek kaşığı inci tozu koyalım. Daha sonra, salatalığımızı blenderden geçirerek, inci tozumu ilave edelim. İkisini birbirine karıştırdıktan sonra, güzelce ezelim. Püre haline gelinceye kadar işleme devam edelim. Daha sonra yüzünüze, kompres şeklinde uygulayabilirsiniz. Yüzünüzde 20 dakika kalması önerilen, salatalık maskesi, cilt beyazlatma konusunda listelerimizde, son trendler arasın yer alıyor.

Badem maskesi ile birlikte cildinizin, rengini kolayca açabilirsiniz. 5-6 adet bademi, güzelce ezerek toz haline getirin, üzerine 1 yemek kaşığı su, bir çay kaşığı tuz ilave ederek, birbirine karışmasını sağlayınız. Bu işlemden sonra, yüzünüze uygulayabilirsiniz. Cildinizde ki ölü hücrelerin tamamen kaybolmasını sağlayan badem maskesi, nemlendirici bir özelliğine sahiptir.

Muz maskesiyle birlikte, cilt beyazlatma

1 adet muzu, iyice ezerek püre haline getiriniz. Daha sonra bunun içerisine, organik süt olarak bir çay kaşığının yarısı kadar süt koyalım. Süt pişmemiş ve hazır olmamalıdır. İnek besleyen çevrelerden temin ediniz. Daha sonra muz ile sütü karıştırınız birbirine emilimi sağlandıktan sonra, cildinize uygulayabilirsiniz.

Cilt beyazlatma maskeleri olarak, yukarıdaki maske çeşitlerini deneyebilir. Cildinizin rengini kolayca açabilirsiniz. Cilt bakımı ile güzel görünerek, daha genç kalabilmek, sizin elinizde, sağlıklı günler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Cilt Tipine Göre Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Cilt Bakımı, cilt tipine göre cilt bakımı ve Cilt Tipine Göre Cilt Bakımı Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM