Figen ÖZER
Figen ÖZER
fozer@vahsibati.net
Demet Dedeoğlu Zayıflama Sırları
 • 0
 • 168
 • 30 Haziran 2017 Cuma
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Demet Dedeoğlu Zayıflama Sırları, Demet Dedeoğlu 18 ayda 47 kilo verip diyetisyenlerin bile örnek gösterebileceği kişi. Diyetisyene gitmek yerine kendi imkânlarıyla zayıflamıştır. Demet hanım ilk ve en önemli kuralın kararlılık olduğunu özellikle vurguluyor.

Demet Dedeoğlu Zayıflama Sırları

Yaptığı açıklamada ” Ergenlik döneminde oldukça kilolu ve obezdim. Tabi ki birçok insan gibi bende zayıflama ve diyet listeleri konusunda birçok bilgiye sahiptim.

Ama tüm bunlar uygularken bir yerde tıkanıp kalıyordu sonrasında ise daha fazla alınan kilolar.

Sonrasında düşündüğümde kendime yeteri kadar adamadığımı fark ettim. Yasaklara ve kurallara bağlı kaldıkça yasaklar daha da cazip geliyordu. Halsiz kalıp mutsuz oluyordum.

Temel olarak düşünce şeklim şöyleydi. Kurallara adet, miktar, liste gibi terimleri tamamen hayatımda çıkaracak ve sadece sağlıklı beslenecektim böylece vücudumda yağları yok edecekti.

O güne kadar yemek konusunda hiç kendimi sınırlandırmadım. Bu nedenle yarım tabak yemek yediğimde mutsuz oluyordum.

İlk olarak mutfakta değişime başladım az tuzlu, yağsız ve bol sebze yemekleri benim için vazgeçilmez oldu. Spor salonlarına gidecek bütçem yoktu hem de bu benim şevkimi kıracaktı. Bu nedenle eve giderken 1 durak önce inerek yürüdüm daha sonra bunu artırdım.

Abur cuburlar vazgeçilmezim olmuştu bu nedenle krize gireceğimi biliyordum o yüzden çantamda sürekli meyve ve kendi yaptığım kepekli bisküviyi taşıdım.

Toplu alışverişten kaçınıp her gün bakkala ve markete yürüyerek gittim. Bu oldukça iyi geldi.

Kendimdeki değişimi gördükçe hiç yapmadığım şeyleri yapmaya başladım. Gelen ikramları bile geri çevirdim bu benim için gerçekten inanılmazdı.

Bayramlar özel günlerde pasta, börek, çörek yemek yerine salata yedim.

Şunu özellikle yine belirtiyorum ki özel bir diyet listem yok.

Beslenme Günlüğüm

– Süt Ürünleri; süt, yoğurt, peynir, çökelek vb.)

– Et, tavuk, balık, kuru fasulye, nohut, mercimek

– meyve ve sebze meyekleri

– ekmek tahıl grubu

Unutmayın ki, zayıflamak için herkesin uygulayabileceği bir standart yoktur.  Yöntemlerin genel hatları benzese bile,  bu konuda  kişiye özel tavsiyeler, en sağlıklı yöntemdir.”

 

Bir önceki yazımız olan Çiğ Köfte Kilo Yapar mı? başlıklı makalemizde acılı çiğ köfte kilo aldırır mı, Çiğ Köfte ve çiğ köfte kilo aldırır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM