Figen ÖZER
Figen ÖZER
fozer@vahsibati.net
Detoks Diyeti Nasıl Yapılır?
 • 0
 • 92
 • 30 Haziran 2017 Cuma
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Detoks Diyeti Nasıl Yapılır? Detoks diyeti ile zayıflayabilirsiniz. Detoks diyetlerini Profesör Doktor Ahmet Maranki ve Diyetisyen ender saraç’ın ipuçlarıyla daha zengin bir hale getirerek detoks diyet listesini oluşturabilirsiniz.

Detoks Diyeti Nasıl Yapılır?

Detoks diyetini uygularken önemli olan hususlardan bir tanesi de ph dengesini kurarak bu diyeti uygulamaktır. Detoks diyetini başladığımız günlerde ve detoks gününde süt ve süt grubu ürünleri, kırmızı et grubu ve yumurta gibi birçok besinlerin tüketilmesi yasaklanır. Bunun yerine meyve ağırlıklı ve sebze ağırlıklı besinler tercih edilir. Detoks diyetinde havuç, elma ve enginar meyveleri en tercih edilen besinler arasındadır.

Detoks diyetinde her neredeyse her gün taze sebzeler ve meyveler tercih edilir. Bol, bol yeşillikler ve tohumlar tüketilmektedir. Gıdaları ve tüketeceğimiz besinleri yaklaşık olarak yarım saat ve iki buçuk saat ara ile tüketmemiz de detoks diyetinin püf noktalarından bir tanesidir. Detoks diyetine sabahleyin 7 de ılık suyumuz ve taze sıkılmış limondan elde ettiğimiz limon ile başlanmalı ve gece en geç 23:00 da uyunmalıdır.

Detoks Diyeti Nasıl Yapılır
Detoks Diyeti Nasıl Yapılır

Detoks diyeti, diğer diyet programlarına göre daha katıdır. Oldukça sıkı ve kısıtlı gıdaları bünyesinde bulundurduğu detoks diyetiyle sağlıklı zayıflayabilir, hızlı kilo verebilirsiniz. Detoks diyetinin asıl hedefi ve rotası vücudumuzdaki oluşan toksinleri atmaktır. Vücudunuzu toksinlerden arındırmak için detoks diyetini ve şifalı bitkilerle tedavi yöntemlerini ya da Profesör Doktor Ahmet Maranki’nin toksinlerden vücudu arındırma makalesini inceleyebilirsiniz. Detoks diyetiyle kısa vadede fayda sağlamayı düşünmeyin, Psikolojik olarak kendinizi hazır hissettiğinizde bu diyeti uygulamaya başlamanızı uzmanlar önermektedir. Detoks diyetinin, diyet programı ve listesini vahsiBati.net olarak paylaşıyoruz.

Detoks diyetinde sabahları kahvaltıda; Beyaz veya kırmızı elma ikinci gün kırmızı birinci gün beyaz elma olarak değiştirebilirsiniz. Bir adet muz, muzun adet sancılarına da faydası vardır. Detoks diyetin de vazgeçilmez besinlerden birisidir. Üzüm gibi taze meyveleri tercih ederek kanınızın yenilenmesini temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu meyvelerden sonra taze sıkılmış üzüm suyu ve esmer buğdaydan yapılmış bir dilim ekmek ya da kepekli ekmek tercih edilebilir.

Detoks diyetinde ara öğünlerde; 1-2 bardak taze sıkılmış sebze suyu, buğday çimi suyu da tercih edilebilir. Detoks diyetinde öğlen; Haşlanmış sebzeler, sebzelerimizi buğulama şeklinde tüketmeliyiz. Sapı ya da kökü olan yeşil sebzelerin tercih edilmesi gerekmektedir. Bunlar brokoli, havuç, karnı bahar, pancar, kuş konmaz, patates gibi besinlerdir. Detoks diyetinde akşam; Öğlen uyguladığınız diyet programının aynısını akşamda uygulayarak detoks diyetini tamamlamış oluyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Çilek Diyeti Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Çilek Diyeti, Çilek Diyeti listesi ve çilek diyeti nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2018-09-08 17:33:35
2018-07-13 18:25:08