Saadet AVŞAR
Saadet AVŞAR
savsar@vahsibati.net
Diş Beyazlatmak için Bitkisel Çözümler
 • 0
 • 246
 • 30 Haziran 2017 Cuma
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Diş Beyazlatmak için Bitkisel Çözümler, diş sağlığımıza yeterince özen gösteriyor muyuz? Diş beyazlatmak için, neler  yapıyoruz? Diş etlerimiz yeterince besleniyor mu? Bir insan nasıl yemek yemeden yapamaz ise, diş etlerinizin ve dişlerinizin de beslenmeye ihtiyacı vardır. Bembeyaz dişleriniz ile gülümsemek istemez misiniz? Diş doktorlarından korktuğunuz için, birçoğunuz diş şikâyetlerinizi, söyleyemiyorsunuz bile.

Diş Beyazlatmak için Bitkisel Çözümler

Birçok diş sorunu olan kişi internet üzerinden, diş sağlığını korumaya devam ediyor. Bizde, size yardımcı olmak amacıyla bugünkü konumuzda diş etlerimizi bitkisel formüllerle nasıl besleyebileceğimizi, dişlerimizi nasıl beyazlatabileceğimizi araştırdık ve bir takım uzman doktorların önerdiği, bitkisel çözümleri bir araya getirdik.

Diş beyazlatma formülü; Bir tatlı kaşığı öğütülmüş adaçayı ile bir çay kaşığı kabartma tozunu karıştırarak, bu karışımı diş fırçanıza sürerek, dişlerinizi fırçalamaya başlayınız. Beyazladığını ilk fırçalamadan sonra hissedeceksiniz. Bu bitkisel formül diş etlerinizi de besleyerek, kanamaların önüne geçer.

Diş Beyazlatmak için Bitkisel Çözümler
Diş Beyazlatmak için Bitkisel Çözümler

Bunun dışında güzellik uzmanı Suna Dumankaya, haftada mutlaka iki kez çilek meyvesine diş fırçanızı batırarak, dişlerinizi fırçalamanızı öneriyor. Dişlerinizi parlatıcı özelliği bulunan çilek sayesinde, hem güzel bir koku hem de parlatıcı bir bitkisel formül elde etmiş olursunuz.

Diş beyazlatmak için bitkisel çözüm olarak; 1 çay kaşığı karbonat, yarım limonun suyu, 3 damla organik zeytinyağı, bu bitkisel malzemelerimizi tamamladıktan sonra bir diş karışımı oluşturmak için, malzemeleri birbirine karıştırınız. Daha sonar dişlerinizi bu karışım ile haftada 14 kez olmak üzere sabah ve akşamları fırçalayınız. Sigara, kahve gibi dişlerinizi sarartan maddelerden uzak durmaya çalışınız.

 

Bir önceki yazımız olan Diş Ağrısında Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde diş, diş ağrısı ve diş ağrısında yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2018-09-08 17:33:35
2018-07-13 18:25:08