Saadet AVŞAR
Saadet AVŞAR
savsar@vahsibati.net
Diş Kanaması Nedenleri Nelerdir?
 • 0
 • 299
 • 25 Haziran 2017 Pazar
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Diş Kanaması Nedenleri Nelerdir? Günümüzde merak edilen ayrıntılardan biri de diş kanamasının nedenleri nelerdir konusudur. Dilerseni çokça merak edilen bu konumuz hakkında sizlere hemen bilgiler sunalım.

Diş Kanaması Nedenleri Nelerdir?

Diş eti iltihaplanmaları

Diş kanaması sorununun belirgin nedenlerinden biri diş etlerinde meydana gelen iltihaplanmalarıdır. Diş etlerinde oluşan iltihaplanmaların ana nedeni olan bakteriler beraberinde doğrudan diş içlerinde etkili olarak diş kanamasının oluşmasına neden olmaktadır.

Vitamin eksikliği

Diş kanamasının nedenlerinden biri de vitamin eksikliğidir. Vücudumuzda yer alan tüm organlarda olduğu gibi dişlerimizin de bazı vitaminlere gereksinim duyabildiği uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Dolaysıyla vitamin yetersizliği durumunda dişlerimizde kanama durumu söz konusu olabilmektedir.

Sigara kullanımı

Günümüzde birçok hastalıkların oluşmasında etkin rol alan sigaranın aynı zamanda diş kanaması sorununun da oluşmasında önemli bir rolü bulunmaktadır. Dolaysıyla uzmanlar diş kanaması sorununun temel nedenleri arasında sigarayı da göstermektedirler.

Yetersiz ağız ve diş bakımı

Diş kanaması sorununun önemli sebeplerinden biri de yetersiz ağız ve diş bakımıdır. Ağız ve diş bakımının yetersiz yapılması beraberinde bu her iki bölgede bakterilerin oluşmasına neden olabilmektedir.

Diş gıcırdatma alışkanlığı

Diş kanaması probleminin nedenlerinden biri de günümüzün olumsuz alışkanlıklarından biri olan diş gıcırdatma rahatsızlığıdır. Uzmanlar diş etlerinin hassas bir yapıda olduğunu ve dolaysıyla da dişleri sıklıkla gıcırtılmasının beraberinde diş kanamasına neden olabildiğinin altını çizmektedirler.

Sert Yapılı Diş Fırçalarının Kullanılması

Diş kanamasına neden olan faktörlerden biri de sert yapıdaki diş fırçalarının kullanılmasıdır. Sert yapıdaki diş fırçalarının kullanılması berabetrinde diş etlerinin tahrip olmasına ve bu durumun sonucunda ise diş kanamasının oluşmasına yol açmaktadır.

Diş kanamasına neden olan bu son faktör hakkında da sizlere bilgiler sunduktan sonra diş kanaması nedenleri hakkındaki makalemizi burada tamamlamaktayız.

Bir önceki yazımız olan Ağız Kokusu için Yoğurt başlıklı makalemizde ağız, ağız kokusu ve ağız kokusu için yoğurt hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM