Figen ÖZER
Figen ÖZER
fozer@vahsibati.net
Diyete Başlamadan Önce
 • 0
 • 118
 • 01 Temmuz 2017 Cumartesi
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Diyete başlamadan önce, psikolojinizi ve yaşam tarzını etrafınızdaki olayları ve gelişim süreçlerini iyi değerlendirmelisiniz. Çünkü uzmanlar bu konularda yaptıkları araştırmalar sonucunda, psikolojinin kilo kaybı ve kilo artışı durumlarına neden olmakta olduğunu gözlemlediler. Diyet yapmaya genel olarak karar veren insanlar öncelikle ideallerini ve hedeflerini belirlemelidirler. Yaşını, kilosunu, boyunu ve vücut ölçülerini göz önünde bulundurup, kendilerine uygun en iyi diyeti uzmanların kontrolünde seçmelidirler.

Diyete Başlamadan Önce
Diyete Başlamadan Önce

Diyete Başlamadan Önce

Diyete ihtiyacı olmayanlar, psikolojik takıntılar yüzünden diyet yapmaya meyilli hale gelebiliyorlar. Örnek olarak çok güzel görünüme ve vücuda sahip bir bayan zayıfken, daha zayıf olmayı arzuluyor, hâlbuki ideal ve çok standart kilolarda olmasına rağmen kendisini beğenmeme, daha zayıf olma arzuları bilinçaltına yerleşerek yanlış diyetler ve yanlış beslenme şekilleri uygulayarak sağlığını tehlikeye atıyor. Psikolojik olarak diyet bazen çok zarar verebilir. vahsiBati.net yönetimi olarak konu başında dediğimiz gibi, vücut ölçülerinize göre bir hedef belirlemelisiniz, eğer zaten ölçüleriniz uygun standartlarda ise ihtiyacınız yoktur, diyete.

Diyet yaparken dikkat etmeniz gerek diğer hususlar ise beslenme düzeniniz, yaşam tarzınız, sosyal aktiveleriniz ve uyku düzeninizdir. Yaşınıza göre uyku saatleri insan sağlığı açısından çok önemlidir. Yetişkin bir birey en az 8 saat uyumalıdır. Vücut kendini senkronize etmesi için bu saati günün uyku saati olarak belirlemelisiniz. York testini hepimiz biliyoruz. York testi vücudun hangi besinlere tepki verip, vermediğini hangi besinlerin size kilo alıp aldırmadığını kan tahlili sonucunda gösteren bir testtir. Bu testi diyete başlamadan önce yaptırmalı ve uzmanların size verdiği beslenme programlarına uyarak, diyete rahatça ve sağlıklı bir şekilde başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Diyet Sprey Nedir? başlıklı makalemizde Diyet sprey, diyet sprey kullananlar ve diyet sprey kullanıcı yorumları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM