Hilal ÖMER
Hilal ÖMER
homer@vahsibati.net
Doğal Yöntemler ile Selülitlerden Kurtulmanın Yolları
 • 0
 • 211
 • 01 Temmuz 2017 Cumartesi
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Doğal Yöntemler ile Selülitlerden Kurtulmanın Yolları, Gerçekte selülit yağı ile normal yağ arasında herhangi bir fark yoktur. Bütün selülit süngerleri, kremleri ve işe yaramayan cihazlar selülitten kurtulmak için üretilmekte ancak paranızı çarçur etmekten başka bir şeye yaramaz. Maalesef, selülitin asıl sebebi kas körelmesidir.

Doğal Yöntemler ile Selülitlerden Kurtulmanın Yolları
Doğal Yöntemler ile Selülitlerden Kurtulmanın Yolları

Kaslar zayıflar, savunmasız kalır ve selülit oluşumu başlar. Yani bilinmesi gereken ilk şey selülitleri yok etmek için yüzeysel yapılan tedavilerin hiç bir yararı yoktur. Yapılması gereken şey kasların tedavi edilmesidir. Sizin de bildiğiniz üzere zayıflamak selülitlerin yok olmasını sağlamıyor. Çok zayıf kızlar da selülit problemiyle karşı karşıya kalabilmektedir.

İyi bir haber; kas zayıflamasını tersine çevirmek ve selülitlerden sonsuza kadar kurtulmak mümkün. Kaç yaşında ve kaç kilo olduğunuzun hiç önemi yok. Bunu doğal yollarla hiç bir losyon ve ilaç kullanmadan yapabilirsiniz.

Doğal Yöntemler ile Selülitlerden Kurtulmanın Yolları

 1. Kremler ve losyonlarla selülitten kurtulmak imkânsız:Krem ve losyon kullanmayı bırakın. Bu kadar basit. Marketlerde selülit giderici pek çok krem var. Fakat bunların hiçbiri selülitlerinizden kurtulmaya yardımcı olmaz. Selülitin sebep olduğu çukurlar deri altındaki problemin sonucudur. Bu yüzden kremlerin yararı olmayacaktır.
 2. Spa tedavilerinin faydası olmayacak:Amerikan Gıda ve İlaç Dairesinin pek çok raporu göstermiştir ki, spa tedavileri kadınlarda kalıcı hasarlara neden olmaktadır. Spa uygulamaları hem pahalı hem de etkisiz.
 3. Selülit genetik değil, ondan kurtulabilirsiniz:Bugüne kadar ne duyduğunuz hiç önemli değil.Selülit genetik değil onu ömür boyu yaşamak zorunda değilsiniz. Yanlış inanışlara kanmak sadece vakit kaybettirip selülitten kurtulma yöntemlerini denememenize sebep olacaktır.
 4. Kaç yaşında olursanız olun selülitten kurtulabilirsiniz:Çünkü selülit kaslarla ilgili bir durumdur. Kaslarınızı sıkılaştırarak selülitten kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey selülitin oluştuğu bölgedeki kasları harekete geçirmek. Bölgesel kasları harekete geçirecek egzersizleri evde kendi başınıza yapabilirsiniz. Bunlar çok zor veya şiddetli antrenmanlar değil.
 5. Selülitlerden kurtulmanın tek yolu bölgesel spor yapmak:Selülitli bölgeyi hedef alan çalışmaların çok yararı olacaktır. Bu çalışmalar selülitli bölgeyi şekle sokacak ve kasların düzgün form kazanmasını sağlayacaktır. Selülit bölgesi için yapılacak aktiviteler için spor salonuna gitmenize ya da pahalı spor aletlerine para harcamanıza gerek yok. Sadeceselülitleri hedef alan egzersizler yeterli olacaktır. Örneğin sırt üstü uzanıp ayakları birleştirerek bir karış yukarıya kaldırıp 45 saniye beklemek çok yararlı olacaktır. İnternetten bulabileceğiniz alt bölgenizi ve kalçalarınızı çalıştıracak egzersizlerle hem yağlarınızdan hem de selülitlerinizden kurtulacaksınız. Bu basit egzersizleri yaparak 2-4 hafta içerisinde fit ve selülitsiz görünüme sahip olacaksınız.

 

Bir önceki yazımız olan Doğal Yollar ile Cilt Bakımı başlıklı makalemizde doğal yollarla cilt bakım, doğal yollarla cilt bakımı ve doğal yollarla cilt bakımı suna dumankaya hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM