Figen ÖZER
Figen ÖZER
fozer@vahsibati.net
Doğum Sonrası Kilo Veremeyenler
 • 0
 • 144
 • 01 Temmuz 2017 Cumartesi
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Doğum Sonrası Kilo Veremeyenler, birçok kadın anne olmanın sevincini karnında taşımaya devam ederken, doğum sonrası kilo verme olaylarını da kafasına takarak, psikolojik bir sorun haline getirebilir. Hamilelik ve gebelik süresince, dikkat edeceğiniz beslenme programları sayesinde, doğum sonrası kilo vermeniz daha kolay olacaktır.

Doğum Sonrası Kilo Veremeyenler
Doğum Sonrası Kilo Veremeyenler

Doğum Sonrası Kilo Veremeyenler

Vücutta oluşmuş olan çeşitli ödemleri atmak için ve zayıflamak için hareketli bir yaşam stili tercih etmelisiniz. Kısa süreli yürüyüşler ve hamilelik egzersizleri uygulayabilirsiniz.

Hamilelik döneminde, aşerme gibi nedenlerden dolayı tatlı krizleri, fast food tarzı beslenme, kısacası bilinçsiz besleneceğiniz her yanlışın size kilo olarak döneceğini aklınızdan, çıkarmamanız gerekiyor.

Örnek olarak; Hamile bir bayan, tuzlu ve şekerli gıdalardan hamilelik süresince uzak durmalı, sigara, alkol gibi kötü alışkanlıkları varsa, bunları kesinlikle bırakmalıdır. Hamilelik diyetine ek olarak bebeğe ve kendine yetecek miktarda, günlük olarak bir beslenme programı uygulanmalıdır. Kalori diyetleri genel olarak gebelik sürelerinde en çok tutulan diyet programlarıdır.

Diyet programını yapacağınız çeşitli spor faaliyetleri destekleyerek, doğum anına kadar fazla kilo almadan bir gebelik yaşayabilirsiniz. Doğum sonrası ise, hamilelik süresince pek fazla kilo alımı yapmadığınız, akıllı bir beslenme programı uyguladığınız için, kilolarınızdan kurtulmanız, fazla zaman almayacaktır.

Hamilelik boyunca ve doğum sonrası size diyet önerilerimiz;

Günde mutlaka bir litre su içiniz, sıcak içeceklerden kahve ve çay yerine bunu çeşitli bitkisel zayıflama çaylarına ayırabilirsiniz. Yeşil çay, papatya çayı gibi çaylar sağlık açısından hem daha faydalı olacaktır, hem kilo almanızın önüne geçecektir. Gebelik ve doğum süresi bitene kadar hiç bir zayıflama ilacını kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Aksi takdirde bebeğinize, bir zarar gelebilir. Bu ihtimali risk bile etmemek gerekiyor.

Bunun dışında, diyet programlarınızda aşırı yağlı yiyeceklerin olmamasına özen gösteriniz. Yeşilliklerle dost olmaya çalışın, marul, brokoli, lahana, tere, gibi sebze yemeklerini ve sebzeleri tüketiniz. Meyve olarak, mevsiminin meyvelerini her öğünde rahatlıkla yiyebilirsiniz. Sağlıklı günler.

 

Bir önceki yazımız olan Diyet Sprey Nedir? başlıklı makalemizde Diyet sprey, diyet sprey kullananlar ve diyet sprey kullanıcı yorumları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM