Havva BULUT
Havva BULUT
hbulut@vahsibati.net
Erkekleri ikna Etmenin Yolları Nelerdir?
 • 0
 • 278
 • 02 Temmuz 2017 Pazar
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Erkekleri ikna Etmenin Yolları Nelerdir? Günümüzde karmaşıklaşan insan ilişkileri ve artan rekabet nedeniyle karşımızdaki kişiyi fikrimize katılmaya ikna edebilmek hem daha zor hem daha ihtiyaç duyduğumuz bir olgu haline geldi. İkna etme teknikleri ve uygulanan teknik ile ulaşılan sonuçlar ise değişmekte. Ya da erkekleri ikna etmenin yolları ile kadınları ikna etme yollarının farklı olduğunu savunanlar bulunuyor. Evet, cinsiyet belirli konularda ve ikna etmek isteyenin davranış şekillerinde bazı değişiklikleri getirebilir ama ikna etme sanatının tüm insanlar için uygulanması gereken belirli kuralları vardır.

Erkekleri ikna Etmenin Yolları Nelerdir
Erkekleri ikna Etmenin Yolları Nelerdir

Erkekleri ikna Etmenin Yolları Nelerdir?

İnsanları fikirlerinize ikna edebilmek için iletişim kurma şekliniz, konuya göre takındığınız tavır, kullandığınız ses tonu ve kelimelerin doğru şekilde ve kompleks bir şekilde kullanılması gerekli. Tavırlarınızı duruma uygun hale getirdikten sonra, karşımızdaki ikna etmek için yapabileceklerimiz arasında ise şunlar bulunuyor: İkna etmek istediğimiz kişiye konu hakkındaki olumsuz yanları ve bunların çokluğunu gösterirsek, istediğimiz kararı alması kolaylaşacaktır. Benzer şeklide olumlu yönleri hakkında seçenekler üretmesini sağlamak da ikna etmeye yardımcı olur ama bu olumlu yönlerin sayısı çok fazla olmamalı ve kafa karışıklığına sebep olmamalı. Erkekleri ikna etmenin yolları arasında ise kişinin yorgun olduğu anı seçmek (özellikle fiziksel değil beyinsel yorgunluk ) bulunmakta. Diğer önemli noktalar dırdır edip erkeği pes etme noktasına getirmek ve erkeğin rekabetçi dürtülerini engellemek için yüz yüze değil internet üzerinden mail yolu gibi yollarla iletişim kurarak ikna etmek sayılabilir. Yine kolay öfkelenen erkekleri istediğimizin aksi yönünde öfkelendirerek ya da uygun miktarda beklentimiz olan konuda suçluluk hissetmesini sağlarsak ikna etmemiz daha kolay olacaktır.

Sayılan seçenekler daha da artırılabilir. Bu özelliklerin çoğunluğu erkekleri ikna etme yolları olarak sayılmış olsa da genel olarak tüm insanlara uygulanabilir. İşin özü, karşımızdakini kendi özgür kararını verdiğine inandırmak, istediğimiz yönde ilerlemesini sağlayacak ipuçları sunmak ve ruh halinin kolay ikna edilebilecek durumda olmasını beklemek ya da bunu sağlamaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Erkekleri Anlamak! başlıklı makalemizde Erkekleri Anlamak, erkekleri anlamak ekşi ve erkekleri anlamak neden zor hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM