Havva BULUT
Havva BULUT
hbulut@vahsibati.net
Erken Boşalma Tedavisi
 • 0
 • 414
 • 02 Temmuz 2017 Pazar
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Erken Boşalma Tedavisi, erken boşalan adam ve kadınların ortak sorunu olan erken boşalanlar yapılan araştırmalar üzerine erken boşalıyorum ne yapabilirim sorunun yanıtını dünyaca ünlü cinsel bilimci Havelock Ellis yanıtladı.t

Erken Boşalma Tedavisi

Kişilerin erken boşalmayı kontrol etmeleri örnek verecek olursak bisiklete binmek gibidir, nasıl ki öğrenene kadar sıkıntı çekiyoruz fakat öğrendiğimiz zaman hiçbir sorun kalmıyor erken boşalmada böyle bir şeydir. Sonu belirsiz ve zaman sınırlaması olmayan cinsel aktiviteleri erkek yönlendirmelidir. Bu sayede çiftler arasındaki yakınlık en üst düzeye çıkar ve bu yakınlık süreklilik kazanır.

Cinsellikte önemli olan son noktayı düşünmeden telaşsız bir vaziyette ana ve duygularınıza yoğunlaşmaktır. İlişki esnasında bedeninizin serbestçe hareket etmesine olanak tanırsanız, cinselliğin doğal bir şekilde gelişmesini sağlarsınız. Aksi halde “nasıl bir cinsel birleşme olmalıdır” kavramını tanımlayan toplumun genelinde kabul görmüş cinsel mitlere uygun bir şekilde hareket ederseniz ani bir boşalma kaçınılmaz olacaktır. Boşalma kişide bir ateşleme mekanizmasıdır. Ateşleme başladığı zaman hiç kimse onu durduramaz. Bastıramaz geciktiremez ve  denetim altında tutamaz.

Erken Boşalma Tedavisi
Erken Boşalma Tedavisi

Burada yapılması gereken tek şey ateşleme noktasına gelmeden sistemi yavaşlatmak, durdurmak ya da kontrol altına almaktır. Bu sebepten ötürü erken boşalma tedavisinde boşalma süresini uzatmak değil, kişinin telaşsız ve kalıcı olarak boşalma refleksi üzerinde istemli denetim sağlamayı öğretmek esastır.

Erken boşalma tedavisinde; sebebin açığa çıkarılması, endişelerin giderilmesi, sık aralıklarla cinsel ilişkide bulunarak cinsel gerilimin azaltılması, ilişki öncesi mastürbasyon yapılmaması, cinsel ilişki esnasında prezervatif kullanılması, lokal anesteziyle kremlerin penis başına sürülmesi, ilişki sırasında soluk alışların kontrol edilmesi,

Bunların yanı sıra ilişki sırasında uygulanan cinsel pozisyonlarında erken boşalmada etkisi vardır. Erkeğin üstte olduğu klasik cinsel birleşme pozisyonu (misyoner pozisyonu), boşalmanın geciktirilmesi için elverişli bir pozisyon değildir. Bunun yerine erkeğin daha rahat olduğu fazla efor harcamadığı kadını kucağına aldığı ya da sırt üstü yattığı pozisyonlarında boşalmasını daha rahat kontrol altına alabilir. Bu pozisyonlar kadınlarında daha hızlı ve rahat orgazm olduğu pozisyonlardır.

Birde bütün bunların yanında eski çağlarda uygulanan Çin tekniği vardır. İlişki sırasında erken boşalacağını anlayan erkek sol elin baş ve orta parmakları ile testis ve anüs arasında kalan bölgeye derince bastırır. Bu sırada nefesini ona kadar sayarak tutar ve verir. Bir iki kez tekrarlanması halinde boşalmayı ertelemektedir.

Bir önceki yazımız olan Doğum Sonrası Cinsel ilişki başlıklı makalemizde doğum sonrası cinsel ilişki ne zaman, doğum sonrası cinsel ilişki ne zaman olmalı ve doğum sonrası cinsel ilişki pozisyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM