Çiğdem HAKKI
Çiğdem HAKKI
chakki@vahsibati.net
Ev Dekorasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler
 • 0
 • 179
 • 02 Temmuz 2017 Pazar
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Ev Dekorasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler Yeni evli çiftlerin ve artık evinden sıkılmış kimselerin en çok sorun yaşadığı durumlardan bir tanesi olan ev dekorasyonu, çok az bir bütçe ile harika bir şekilde yapılabilir. Ne istediğinizi çok iyi bilmelisiniz ve kararlarınızı bu doğrultuda vermelisiniz ancak bunu yaparken de çok az bir bütçe ile hareket etmelisiniz.

Ev Dekorasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Ev Dekorasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ev Dekorasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Çok yüksek rakamlar ile zaten harika bir dekorasyon yapabilirsiniz, asıl önemli olan az bütçe ile harikalar yaratmaktır… Evin dar olması dekorasyonun en büyük problemlerinden bir tanesidir çünkü ürün yerleşimi hiçbir şekilde istenildiği gibi yapılamaz bu da dekorasyonu büyük ölçüde olumsuz etkiler. Bu büyük sorunu yaratıcılığınıza bağlı olarak ya da eşya seçiminde hassas davranarak çözebilirsiniz ve burada önemli olan asıl şey doğru eşya seçimi ve yerleşimidir. Küçük eşya seçimleri yapmak zorundasınız ancak bunu aksesuarlar eşliğinde çok daha şık hale getirebilirsiniz. Dekorasyon da önemli olan diğer bir hususta renk uyumudur ve bu anlamda evinizi çok iyi tanımanız gerekir.

Küçük ev tiplerinde daha canlı renkleri tercih etmelisiniz çünkü yeteri kadar basık olan alan canlı renklerle aydınlatılabilir, kapalı ya da koyu renkler evi çok daha kötü bir hale getirecektir. Geniş alanlarda ise canlı renkleri çok abartmadan tercih etmeniz gerekiyor çünkü yeteri kadar güneş alan bir ev canlı renkler ile patlayabilir ya da absürt bir görüntü oluşturabilir ama en önemlisi dikkatinizi dağıtır ve eşyalarınızın görselliğini engeller. Rahat ve huzurlu bir ev için dekorasyon önemlidir ancak her bütçenin kaliteli bir dizayn uzmanı ile çalışması beklenemez, bu yüzden kendi tasarımlarımızı ve kendi dekorasyonumuzu yapmamız gerekiyor.

Ev Dekorasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Ev Dekorasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Seçiminizi Yaparken Özgün Olmaya Özen Gösterin

Özgün seçimler daima başarılı olur fakat dikkat edilecek hususları hiçbir şekilde göz ardı etmememiz gerekiyor. Küçük ev tipleri için mutfak çok önemlidir ve mutfağınız için masa, sandalye, köşe koltuk takımı gibi ürünlere biraz daha dikkat etmeniz gerekiyor. Dekorasyon denilince aklınıza evi eşya ile doldurmak gelmesi, tam aksine az eşya ile çok daha özgün bir ortam oluşturmak amacınız olmalıdır. Mutfaklarınızda köşe koltuk takımlarını tercih edin ve açılır-kapanır mutfak dolapları yerine sürgülü dolapları tercih ediniz çünkü bu ürünler hiçbir şekilde yer kaplamaz ve sizlere geniş bir alan yaratır. Gereksiz aksesuarlardan uzak durmalısınız ve göz yoracak ya da çok fazla dikkat dağıtacak aksesuarlar tercih etmemelisiniz. Büyük evler için ise Amerikan mutfaklar tercihlerde ilk sırayı almalıdır çünkü geniş bir evi doldurmanız önemli ve mutfağınız da bu konuda ilk sırada yer alıyor.

Ev Dekorasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Ev Dekorasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ürün Seçimlerinde Aksesuarları Göz Önünde Bulundurun

Amerikan mutfaklar geniş ve ihtişamlı görüntüsü ile geniş alanı en iyi şekilde doldurur ve görsel anlamda da harika bir eser olarak karşımıza çıkar. Dekorasyon da gerekli ürün seçimini yaparken az önce kısa kısa aktarmaya çalıştığım renk seçimine de dikkat etmeniz çok önemlidir ve mobilyalar ile duvarlarınızın uyum içerisinde olması gereklidir. Teknolojik ürün seçimleri ile kombin yapmayı düşünüyorsanız LCD televizyonlarınız için tercih edeceğiniz Televizyon üniteleri görsel anlamda daha zarif ve LCD’ye yakışır bir model olmalıdır. Ürün seçimlerinde aksesuarları göz önünde bulundurmanız gerektiğini söylemiştim ve en önemli hususlardan bir tanesi de budur. Teknolojik ürünleri en iyi şekilde ön plana çıkartabilir ve görsel anlamda daha şık bir ev yaratabilirsiniz. LCD ve TV ünitesi buna verilebilecek en güzel örnektir ve diğer ürünlerde de yapacağınız seçimlerde şık ve bir o kadar da dikkat çeken aksesuarları tercih etmeniz gerektiğini unutmayın.

 

Bir önceki yazımız olan En Şık Kitaplık Modelleri başlıklı makalemizde En Şık Kitaplık, en şık kitaplık modelleri ve Kitaplık hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM