Hilal ÖMER
Hilal ÖMER
homer@vahsibati.net
Ev Yapımı Bitkisel Peeling Tarifi
 • 0
 • 262
 • 02 Temmuz 2017 Pazar
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Ev Yapımı Bitkisel Peeling Tarifi Tülin Şahin, star TV de katıldığı programda bitkisel peeling tariflerini paylaşıyor. Sağlıklı ve genç kalmanın formüllerini, bunun için uygulamanız gereken, çeşitli güzellik ipuçlarını paylaşıyor. Tülin Şahinin peeling tariflerini ve yapılışlarını, vahsibati.net olarak, paylaşıyoruz.

Ev Yapımı Bitkisel Peeling Tarifi

Peeling nedir? Türkçesi kesedir. Eğer, ışıl, ışık bir cildiniz olsun, istiyorsanız, evde yapabileceğiniz, çeşitli peeling tariflerini not almaya, başlayın hemen. Her gün ışıl, ışıl görünmek istiyorsanız, Piyasada bir sürü kozmetik ürünler var cilt tiplerinize göre, ama size acilen bir peeling gerekiyor. Hemen mutfağa koşarak, peeling tariflerini öğrenmeli ve bunları uygulamalısınız.

Çilek, böğürtlen, Türk kahvesi, zeytinyağı, toz şekersüt ile yapacağımız, peelingler ile her birinin ayrı faydasını cildimizde, kullanacağız. Sonuçlar, beklediğinizden daha iyi olacak.

İlk önce bir adet çileğin, ucunu keserek, çileği elinizle tutunuz ve yüzünüze sürmeye başlayınız. Daha sonra, bol, bol ılık su ile yıkayınız. Daha sonra çileğin kendisini yiyebilirsiniz.

Ev Yapımı Bitkisel Peeling Tarifi
Ev Yapımı Bitkisel Peeling Tarifi

Böğürtlenlerle peeling tarifi; Bir kaç tane böğürtleni alarak bir kasenin içerisine atınız. Daha sonra üzerine bir çay bardağının yarısı kadar süt ilave ediniz. Kaşık yardımı ile böğürtlenleri ezmeye başlayınız. Çok fazla sıvı olmamasına özen gösteriniz, katı olmasına özen gösteriniz. Duruma göre böğürtlen ve süt ilave edebilirsiniz. Daha sonra bu peeling tarifini yüzümüze özellikle siyah noktalarımıza masaj yaparak, yediriniz. Yüzünüzde 10 dakika kaldıktan sonra, yıkayabilirsiniz.

Türk kahvesi ile peeling; Türk kahvesinin dibinde kalan, tabiri caizse fal bakılan kısım olarak diyelim, o kısımı yüzünüze sürerek, peeling yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra normal Türk kahvesinin içerisine bir yemek kaşığı zeytinyağı koyarak, bir karışım elde edebilirsiniz. Zeytinyağını katmamızdaki sebep, nemlendirici özellik vermesidir. Cildinizdeki en hassas bölgedeki siyah noktaları ve gözenekleri bile bulan bu formül çok etkilidir.

Kivi ile peeling; Kivinin içerisindeki Kısımı çatal yardımı ile bir tabağa aktaralım. Kabuklarını, da ince ince doğrayarak içerisine katınız ve karıştırınız. Daha sonra ellerinizle kiviyi ovalayınız, birbirine karıştırınız.

Bir kaşık toz şeker, bir yemek kaşığı zeytinyağı, iki yemek kaşığı zeytinyağı, bir çay kaşığı tuz ile birlikte, bunları karıştırınız. Daha sonra yüzünüze uygulayabilirsiniz. 5 dakika kaldıktan sonra, yüzünüzü ılık su ile yıkamalısınız. Peeling yaparken, sivilceli ve akneli yüzlerin bunları uygulamamasını tavsiye ediyoruz. Çünkü sivilcenizi tüm yüzünüze yayabilme nedeni olabilir. Bu makale vahsibati.net sitesi için, Tülin şahin peeling, Tülin şahin ev yapımı peeling tarifleri, Tülin şahin pelin tarifi, Tülin şahin bitkisel peeling tarifleri ve yapılışı, ev yapımı peeling, peeling tariflerim gibi kelimede soru, cevap olabilecek bir önemli cilt sağlığı bilgisidir.

 

Bir önceki yazımız olan Dudak Çatlamasının Nedenleri ve Tedavisi başlıklı makalemizde Dudak Çatlaması, dudak çatlaması nedenleri tedavisi ve dudak çatlamasının nedenleri nasıl tedavi edilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM