Tuğba DALKILIÇ
Tuğba DALKILIÇ
tdalkilic@vahsibati.net
Evde Çiçek Bakmanın Püf Noktaları Nelerdir?
 • 0
 • 236
 • 02 Temmuz 2017 Pazar
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Evde Çiçek Bakmanın Püf Noktaları Nelerdir? Öncelikle şunu söylememiz gerekiyor ki eğer bir bitkinin çiçeklerinin azaldığını görmemiz bitkideki fosfor eksikliğini gösteriyor. Bundan dolayı çiçeğimizi sulama sırasında eksilen besinlere takviye olarak ek bitki besini kullanmalıyız. Bitki besinleri çiçeğinizde canlanmayı sağlayacaktır.

Evde Çiçek Bakmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Bitki besini çiçeklere hangi sıklıkta verilmelidir?

Bitki besini kullanmak faydalı fakat aşırısı çiçeği yoracak, çiçeklerinin daha az çıkmasına ve yapraklarında solmaya ya da çirkin bir görüntüye neden olacaktır. Bundan dolayı bitki besininin kış aylarında 15 günde bir yaz aylarında ise 10 gün aralıklarla kullanılması gerekmektedir.

Çiçeklerimizin solmaması daha sağlıklı şekilde yetişmesi için ışığı yeterince alması gerekmektedir. Çiçekler için ışık oldukça önem arz etmektedir. Çiçeklerin direk güneş ışığı alması da iyi değildir.  Bundan dolayı bir tül perdeden geçen güneş ışığının sağladığı aydınlık çiçeklerimiz için daha iyi olacaktır.

Evde Çiçek Bakmanın Püf Noktaları Nelerdir
Evde Çiçek Bakmanın Püf Noktaları Nelerdir

Çiçeklerin daha hızlı büyümesi için ne yapılmalıdır?

12 ay boyunca çiçeklere bitki besini vermeyi yukarıda belirttiğimiz gibi ihmal etmezsek ve bitki köklerinin besinleri kolay alması için sulamayı da ihmal etmezsek bitkilerin istediğimiz ilerlemeyi sarf ettiğini göreceğiz.

Evimizdeki çiçekler için gübre kullanılmalı mıdır?

Salon bitkileri yani evimizdeki çiçekler daha çok hijyenik ortamlarda yetiştiği için bazı gübrelerdeki PH değerleri çiçeklerimize ağır gelecek ve köklerinin yanmasına, yapraklarının dökülmesine veya solmasına sebep olacaktır. Bundan dolayı evimizdeki çiçeklerde fosfor, potasyum ve azot içeren kimyasal gübreler kullanılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Erkek Kumaş Pantolonu Nasıl Ütülenir? başlıklı makalemizde erkek kumaş pantolonu, erkek kumaş pantolonu nasıl ütülenir ve Kumaş Pantolonu Nasıl Ütülenir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM