Hilal ÖMER
Hilal ÖMER
homer@vahsibati.net
Gece Makyajı Nasıl Yapılır
 • 0
 • 538
 • 24 Ağustos 2017 Perşembe
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Gece Makyajı Nasıl Yapılır ?

 

Özel gecelerimizde ve davetlerimizde biz kadınlar her zaman en güzel olmak isteriz. Bunun için elbiselerimizden tutun da makyajımıza kadar en ince detayı planlamak ve doğru bir şekilde uygulamak isteriz. Elbisemize uygun bir renkte makyaj ile gecenin en göze batan kadını olabiliriz. Bunun için uygulamamız gereken birkaç adım bulunmaktadır.
Öncelikle cildimizin nem dengesini ayarlamış olmamız gerekmektedir. Kurutmayan bir sabun ile yüzümüzü temizledikten sonra hafif bir nemlendirici ile yüzümüzü nemlendirmeliyiz. Kremi emen cilt fazlasını kusacaktır. havlu yardımıyla yüzümüze fazla bastırmadan bu fazlalığı almalıyız. Fazlalığı aldıktan sonra yüzümüzün kusurlu yerlerine kapatıcı uygulamalıyız. Kapatıcıyı mutlaka dirsek içinde deneyerek almamız gerekmektedir. Kapatıcıyı noktalar şeklinde uyguladıktan sonra fırça yardımı ile dağıtmalıyız. Bunun üzerine kontür çalışmamızı yapmalıyız. Kontür çalışmasının mantığı genel olarak koyu yerlerin koyultulup açık yerlerin daha çok ön plana çıkarılması mantığı ile yapılmaktadır.

Bunun için alın saç diplerimize burnumuzun kenarlarına ve elmacık kemiklerimizin altına bronzer uygulayıp yüzümüzde tepe oluşturan burnumuzun kemerli kısmı , elmacık kemikleri ve alnımızın kaşlara yakın bölümleri aydınlatıcı ile parlatılmalıdır. daha sonra cildimize yine uygun bir tonda fondöten ile bütün cildimizi kapatmalıyız. Fondöteni en iyi fırça yardımıyla uygulayabiliriz çünkü fırça altta kullandığımız malzemelerin birbirine karışmasını engeller. Daha sonra aynı şekilde bütün cildimize pudra uygulamalıyız. Bu şekilde makyajımızı sabitlemiş oluruz. Kıyafetimize uygun bir renkte göz makyajı yapmalıyız. Bunun için renk seçimi önem teşkil etmektedir. seçtiğimiz renklerle gölgeli bir göz makyajı yapmak gece makyajı için uygun olacaktır. Gölgelemeden sonra eyeliner uygulamamıza geçebiliriz. Abartıdan uzak ama dikkat çeken bir eyeliner bakışlarınızı her zaman ön plana çıkaracaktır. eyeliner dan sonra maskara ile kirpiklerimizi güçlendirebiliriz. Uyguladığımız farın bir koyu tonunu alt kirpik diplerimize de uygulamalıyız. Dudaklarımız için de önce dudak kalemi ile belirginleştirme yapmalıyız. Daha sonra alt tonu dikkatlice sürüp üzerine hafif bir ton daha ruj sürmeliyiz. En son da allık uygulamamız ile makyajımızı bitirebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Selülitten Kurtulmanın Yolları Nelerdir? başlıklı makalemizde çatlak, Cilt Bakımı ve cilt çatlakları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM