Tuğba DALKILIÇ
Tuğba DALKILIÇ
tdalkilic@vahsibati.net
Google Adwords Nasıl Kullanılır?
 • 0
 • 189
 • 23 Haziran 2017 Cuma
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Google Adwords Nasıl Kullanılır? Google Adwords ile Para Kazanma Adwords Reklamları Adwords nasıl kullanılır? Google Adwords Google’da reklam vermek isteyenlerin kullandığı bir sistemdir. Kullanıcı olarak Google’da bir anahtar kelime arattığınızda sayfanın sağ-üst bölümünde yer alan Google reklamları ilk olarak küçük ölçekli işletmeler için tasarlanmıştır.

Ancak şu anda kurumsal kimliği oturmuş nice büyük firmaların reklamları Google Adwords aracılığı ile yapılmaktadır. Peki, Google Adwords nasıl kullanılır? İlk olarak Google Adwords hesabı almanız gerekecektir. Google Adwords kullanmak için belirli anahtar kelimeler ile reklam veya tanıtım metinleri hazırlamanız gerekmektedir. Bu metinleri kendi sayfanıza uygun şekilde yerleştirmeniz gerekecektir. Arama sonuçları üzerinden web sitenizin bulunması ile değil, web sitenize girilmesi ile ücretlendirilirsiniz.

Ayrıca reklam ücretleri de reklamların görüntülenmesi ile değil tamamen açılıp bakılması ile ücrete tabi tutulmaktadır. Kullanıcılar reklamları rahatlıkla görebilirler, bu durumda kullanıcının herhangi bir ödeme yapması söz konusu değildir. “Google Adwords nasıl kullanılır?” sorusuna yanıt ararken bu programın inceliklerine ilişkin detaylı bilgi edinmeye çalışmalısınız. Adwords ile reklamlarınızın erişime ne zaman açık olacağına ilişkin kararı verebilirsiniz. Adwords’te başarılı olabilmek için nitelikli metinler yazmak gerekmektedir. Kaliteli reklamlar daima ön sıralarda yer almaktadır.

Anahtar kelimelerinizi reklamınız ile örtüşüyorsa Adwords doğru kullandığınız sonucuna varılabilir. “Google Adwords nasıl kullanılır?” diye düşünüyorsanız muhakkak Adwords eğitiminden yaralanmalısınız. Böylelikle sistemdeki başarı oranınız artacaktır. Reklamlarınız için ödediğiniz paranın fazlasını sitenizden kazanacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Google Chrome Kullanıcı Menüsü Nasıl Kapatılır?  başlıklı makalemizde Google, Google Chrome ve Google Chrome Kullanıcı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM