Tuğba DALKILIÇ
Tuğba DALKILIÇ
tdalkilic@vahsibati.net
Google Reklam ile Doğru Seçimler
 • 0
 • 324
 • 03 Temmuz 2017 Pazartesi
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Google Reklam ile Doğru Seçimler, arama sonuçlarında doğru hedef noktası siz olun. Reklam vermekle firma tanıtımlarının doğru kitleye yapılması, pazarlamanın ve hizmetin önemini başrole taşıyabilmekten geçer. Sadece reklam ismin yaygınlaşmasını değil, satış işlemlerinin de çoğalmasını hedefler. Günümüzün koşullarında internet üzerinden ticaret, pazarlama ve tanıtım işlemlerinin başarılı bir kitleye ulaşması ve tercih görebilmesi için de bu yönlü bir reklam çalışması şarttır; çünkü firmalar arası oluşan rağbet, rekabeti tetiklemiştir. Google Arama Motoru olarak en fazla kullanılan platformdur.

Google Reklam ile Doğru Seçimler
Google Reklam ile Doğru Seçimler

Google Reklam ile Doğru Seçimler

Google Reklam tercihlerinin de bu platform üzerinden yapılmak istenmesi, çoğu kişinin bu aracı yeri kullanmasında kaynaklanır. Birçok kişinin Google Arama Motorunu kullanarak aradığı her ne ise cevap olarak size yönlenmesi, anahtar kelime seçimleriniz ile belirli olur. Bir ürün tanıtıyorsanız o ürünün size patentli olan ismini değil, yaptığınız işi genel olarak tanımlayan kelimeler doğru anahtar kelimelerdir. Google Reklam ile belirlediğiniz bu kelime öbeği, müşterinin size gelmesini sağlayacaktır. Bu yüzden tercihlerin en doğrusunu yapmakta titizlikle çalışılmalıdır. Tabii ki de seçeceğiniz en doğru anahtar kelime ile de başarıyı yakalayamayabilirsiniz.

Reklam Maliyetleri

Bunun en büyük nedeni arananın karşılığını doğru olarak yansıtmamaktan geçer. Seçtiğiniz anahtar kelimenin içeriğini en doğru şekilde yanıtlamanız ve kişilerin görsel hafızalarını fethetmeniz gerekir. Google Adwords ile yaptığınız reklamın maliyeti tamamen sizin bütçenizin çerçevesi içerisindedir. Ne kadar bütçe ayırabiliyorsanız o kadar teklif verirsiniz. Verdiğiniz teklifin karşılığı olarak da reklamınız yayınlanır. Tıklama Başına Maliyet alan Google, anahtar kelime aramalarında sizi tercih eden ve sitenize girenler kadar bir ödeme ister. Ödemelerinizi belirli günlük sınırlamalar ile de kontrol edebilirsiniz. Günlük olarak reklam bütçenizi ayarlayıp, o bütçeye göre tıklanma tamamlanana kadar reklamınız yayında kalır. Arma sonucunda kişilere hitap edebilirseniz de bunun karşılığını geri dönüşümle alırsınız. Doğru hizmet vermek güvenle beraber ilerleyeceği için, ilk girişlerin hemen bir karşılığı olmayabilir. Kişiler ilk olarak girdikleri ve gördükleri ürünü almaya cesaret edemezler. Google bir kez sizi ziyaret eden kişinin tarayıcısına bir çerez yerleştirir ve bu çerez sayesinde sürekli olarak o kişiye sizin görsel reklamınızı sunar. Birkaç sefer rastlama ile de güven kazanılır ve gerçek ürün alıcısının sizi tercih etme ihtimalinin oranı da artar.

 

Bir önceki yazımız olan En iyi Veri Depolama Siteleri başlıklı makalemizde En iyi Veri Depolama ve en iyi veri depolama siteleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM