Hilal ÖMER
Hilal ÖMER
homer@vahsibati.net
Göz Altı Morlukları
 • 0
 • 154
 • 03 Temmuz 2017 Pazartesi
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Göz Altı Morlukları, Kadınlar bakımlı olabilmek için birçok çözümler üretmeye çalışırlar. Cilt bakımı yaparlar ve göz altı morlukları hem kadınları hem de erkekleri çok rahatsız eder. Bu morluklar yüzün güzelliğini bozmakla kalmaz kişiyi çok itici de gösterir. Bu göz altı halkalarının birçok sebebi olduğu gibi çözüm yolları da vardır. Göz altı halkaları kimi kişilerde sürekli olarak bulunabildiği gibi kimi kişilerde de zaman zaman oluşup yok olabilir.

Göz Altı Morlukları

Göz altı morluklarının sebepleri ve çözüm yolları

Göz altı halkaları uykusuzluk, alerji, ilaç kullanımı, fazla güneşte kalma gibi ince ve kılcal damarlar yüzünden oluşabilmektedir. Zaten morluk sorununuz var ise uyku düzeninize dikkat etmelisiniz ve güneşten korunmalısınız.

Göz altı morlukları‘na karşı iyi gelen kozmetik ürünler kullanabilirsiniz. Bu ürünler ile göz altı morlukları’nızı saklayabileceğiniz gibi morlukları gizleyebilmek için de çeşitli kapatıcılar da kullanabilirsiniz. Göz altı morlukları yaşı ilerlemiş ve astım hastalığı olan kişilerde çok fazla görülmektedir. Bu morlukları kozmetik ürünler ile kapatabilmek mümkündür.

Göz Altı Morlukları
Göz Altı Morlukları

Göz altı morlukları yüzümüzün en dikkat çeken bölgesi olan gözleri itici gösterir. Gözler yüzünden yüz yorgun görünebileceği gibi hasta bir görünüşe de sahip olursunuz. Bu kötü görüntüden mümkün olduğunca kurtulmak için beslenme vaktinize de oldukça dikkat etmelisiniz. Ayrıca hayatınızı düzene sokmanız gerekir ve sıcak soğuk gibi mevsimsel koşullara dikkat etmeniz gerekmektedir ve sağlıklı olarak belirli bir tempoda spor yapmanız gerekmektedir.

En iyi çözümlerden birisi göz altı morlukları’na karşı düzenli uyumaktır. Düzenli uyku modern hayat düzeyinde biraz zor görünse de başarabileceğiniz bir iştir. Bunun için işlerinizi planlı yaparak uykunuza düzenli ve yeterli vakti ayırabilirsiniz.

Soğuk salata ile kompres

Göz altı morlukları’ndan geçici bir süre için kurtulmak istiyor iseniz bu bölgelere soğuk salata dilimleyerek kompres yapabilirsiniz. Böylece bu bölgedeki kılcal damarlardaki kan akışı yavaşlar ve kan sızdırmaları da azalır.

Doktora başvurun

Eğer anlatılan bütün yöntemleri uygulayıp da göz altı morlukları iyileşmiyor ise mutlaka bir doktora başvurmalısınız. Uzman doktorlar ile tedaviye birlikte karar vermelisiniz ve gerekli tedaviye başlamalısınız. Koca karı ilaçları gibi alanlardan duyulan maskeleri denemeden önce bir uzmana başvurmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Evde Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde evde sivilce maske, evde sivilce maske tarifleri ve evde sivilce maskeleri nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM