Saadet AVŞAR
Saadet AVŞAR
savsar@vahsibati.net
Göz Kırışıklıkları için Bitkisel Çözüm
 • 0
 • 202
 • 03 Temmuz 2017 Pazartesi
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Göz Kırışıklıkları için Bitkisel Çözüm, yüz bakımı genel olarak bayanların en çok hassasiyet gösterdiği konulardan bir tanesidir. Zaman geçtikçe, cildimiz kırışmaya başlar. Göz çevremiz de oluşabilecek kırışıklara karşı, ne gibi önlemler alabiliriz. Yüz bakımımızı nasıl yapmalıyız, genç gözükmek için yapılması gereken adımlar nelerdir? Göz çevrenizdeki kırışıklarınızın nedeni yetersiz ve dengesiz beslenmeden tutun, bakım yapmamanıza kadar birçok nedenden dolayı meydana gelebilmektedir.

Göz Kırışıklıkları için Bitkisel Çözüm
Göz Kırışıklıkları için Bitkisel Çözüm

Göz Kırışıklıkları için Bitkisel Çözüm

Göz çevresi kırışıkları için bitkisel yağlar; Göz çevrenize, soya yağı, ya da badem yağı, avokado yağı gibi bitkisel yağlar kullanarak, kırışıklarınızı en az seviyeye getirebilirsiniz. Hemen bir iki sürmeyle fayda beklemeyiniz. Bunu sürekli adet haline getirerek, bakım şekline getirmelisiniz ki zamanla kırışıklarınızın azaldığını gözünüzle görebilirsiniz.

Göz kırışıkları için bitkisel çözüm maske olarak; 1 kahve fincanı soya yağı, bir kahve fincanı badem yağı, bir çay bardağının yarısı kadar avokado yağını temin ettikten sonra bir kâsede bunların hepsini karıştıralım. Karıştırma işlemimizin ardından, yüzümüzde kırışık olan bölgelere elimizle yavaş, yavaş masaj yoluyla yedirerek sürelim. Yüzümüzde tam olarak 20 dakika kaldıktan sonra ılık su ile yıkayabiliriz.

Göz çevresi kırışıkları için uygulayacağınız bu bitkisel formülü yaklaşık olarak 21 gün süreyle her gece yatmadan önce yapmanızı tavsiye ediyoruz, buna ek olarak bu tedavi yöntemindeyken yüzünüzü olabildiğince kozmetik ürünlerinden uzak tutmanızı öneriyoruz. Özellikle kırışık olan bölgelerinizi fondöten ile kapatmak yerine, ya da çeşitli kapatıcılar ile göz kırışıklarınıza bu bitkisel yağ formüllerini uygulamanız, yüz bakımı açısından daha sağlıklı ve yararlı olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Göz altı Morluklarına Bitkisel Çözümler başlıklı makalemizde göz altı morlukları, gözaltı morlukları nasıl geçer ve gözaltı morluklarına bitkisel çözüm hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM