Saadet AVŞAR
Saadet AVŞAR
savsar@vahsibati.net
Gül Hastalığı için Bitkisel Tedavi
 • 0
 • 236
 • 03 Temmuz 2017 Pazartesi
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Gül Hastalığı için Bitkisel Tedavi, Gül hastalığı ruhsal ve stresli yaşam sonucu ortaya çıkan bir çeşit cilt, deri hastalığıdır. Kırmızı yuvarlak, yuvarlak benek, benek yaralar ile kendini gösterir. Kabuklu olması ve güle benzemesi nedeniyle toplum arasında “gül hastalığı” olarak adlandırılmaktadır.

Gül Hastalığı için Bitkisel Tedavi

Madalyon hastalığı olarak ta bilinen gül hastalığı vücudun en çok sırt ve kol kısımlarda görülmektedir. En çok rastlandığı mevsim, bahar mevsimidir. Hastalığın belirtileri yukarıdaki anlattığımız üzere, görsel bir takım değişiklikler meydana gelir ve bu kaşıntı ile devam eder.

Gül Hastalığı için Bitkisel Tedavi
Gül Hastalığı için Bitkisel Tedavi

Bulaşıcı bir hastalık olmamasına rağmen, bu hastalıktan insan vücudu etkileniyor. Özellikle boyun, göğüs, karın ve kol bacaklarımızın üst bölümlerini çok etkilenir. Deri döküntülerini sürekli yaşayacağınız bu hastalıkta bazı anlar zorluk çekebilirsiniz.

Tedavi olurken döküntüleri ve kaşıntıları gidermek için, ağızdan alınan ya da sürülebilen bir takım ilaçlar kullanabilirsiniz. Bununla birlikte nemlendirici losyonlar vb. gibi maddelerde uygulayabilirsiniz. Bitkisel tedavi yöntemleriyle de bu hastalığı iyileştirebilmeniz, mümkün.

Gül hastalığında bitkisel formül olarak uygulayabileceğiniz, bazı bitkiler bulunmaktadır. Bunlardan ilk olarak funda yapraklarıdır. Funda yapraklarını gül hastalığı olan bölgenize, zeytinyağı ile birlikte karıştırıp sürebilirsiniz.

Kırmızı pancar kürü ile gül hastalığınızı tedavi edebilirsiniz. Profesör Doktor Ahmet Marankinin bitkisel önerisi olan bu kür ile birlikte, gül hastaları kendilerine çözüm üretebilir. Yaklaşık olarak 250 gram kırmızı pancarı dört eşit parçaya böldükten sonra bir litre suda kaynatmaya başlayınız. Kaynama işleminin ardından elde ettiğimiz suyu sabah ve akşamları yatmadan önce aç karına içmeliyiz.

 

Bir önceki yazımız olan Grip için Bitkisel Tedavi başlıklı makalemizde bebeklerde grip için bitkisel tedavi, grip için bitkisel tedavi ve grip için bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM