Asiye BAHAR
Asiye BAHAR
abahar@vahsibati.net
Hamileliğin 15. Haftası (Gebeliğin 15. Haftası)
 • 0
 • 292
 • 23 Haziran 2017 Cuma
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Hamileliğin 15. Haftası (Gebeliğin 15. Haftası) Biraz rahatlamaya hazır olun. Ufak tefek sıkıntılarınız artık yavaş yavaş pozitif enerjiye dönüşüyor. Cinsel hayatınız açısından artık en duyarlı ve hassas döneme giriyorsunuz. Bazı anne adaylarının neredeyse depresyona bile girdiği dönem artık sona ermeye ve heyecanlı günlere geçiş bu dönemde yaşanıyor.

Cinsel zevk dürtünüz olan libido bu haftalarda beklemediğiniz şekilde yükselebilir ve cinsel hayatınıza olumlu olarak birçok katkıda bulunabilir. Bu dönemde pelvik bölgenin hareketliliği ve kan akışının hızlanması sebebiyle pozitif düşünceler sizi etkileyebilir.

Bir yandan uyku ve halsizlik durumu söz konusu olsa da artık eskisi kadar sizi etkilemeyecek. Çünkü vücudun bu durumlara artık alışma ve atlatma zamanı geldi. Dinlenme zamanlarınıza uyarak bu gibi durumları daha rahat atlatabilirsiniz.

Tuvalete çıkma isteğiniz tekrar başlayabilir, karın ağrılarınız da tekrar başlayabilir fakat bu sizi eskisi kadar rahatsız etmeden devam edebilir. Pozitif olarak daha güzel günlere gireceğiniz bu dönemde ufak tefek şeylerin sizi mutsuz etmesine izin vermemeniz gerekir.

Bebeğiniz Büyüyor

Artık yavaş yavaş şekillenmeye başlayan bebeğiniz sizi duymaya başlayabilir. Kulak iç kısmı iyi şekilde gelişen bebek seslere karşı duyarlı olabilir. Saç dipleri artık kendini göstermeye başlayabilir.

Tat alma duyusu hassaslığı sayesinde daha ileri seviyeye gelebilir ve kemikleri de bu haftalarda artık sağlamlaşmaya başlar. Az bir şekilde olsa da tat alması mümkündür. Göz kapakları ise gebeliğin son 3 ayına kadar açılmamaktadır.Yaklaşık olarak bir elma boyutuna gelen bebek sağlığı açısından yavaş yavaş egzersizlere, doktorunuzun da tavsiyesini alarak başlamanızda fayda var Hamileliğin 15. Haftası (Gebeliğin 15. Haftası).

 

Bir önceki yazımız olan Hamileliğin 14. Haftası (Gebeliğin 14. Haftası) başlıklı makalemizde hamileliğin 14. haftası, hamileliğin 14. haftasında annedeki değişiklikler ve hamileliğin 14. haftasında bebeğin cinsiyeti belli olurmu hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM