Asiye BAHAR
Asiye BAHAR
abahar@vahsibati.net
Hamileliğin 34. Haftası (Gebeliğin 34. Haftası)
 • 0
 • 321
 • 23 Haziran 2017 Cuma
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Hamileliğin 34. Haftası (Gebeliğin 34. Haftası) Hamileliğin son zamanlarına adımınızı attınız. Bu dönem sizler için bayağı zorlu geçebilir. Hamileliğinizin ilk haftasında yaşadığınız zorluklarını bir kez daha yaşayacaksınız. Doğuma yaklaştığınızda bebeğiniz artık büyümüş ve gelişmiş bir hale gelmiş durumdadır. Bundan dolayı artık aşağı doğru inen bebeğiniz mesanenize baskı yapabilmektedir. Büyüyen bebek mideye de baskı yaptığından dolayı çoğu annede mide reflüsü görülebilmektedir. Mide reflüsü mide asidinin yemek borusuna doğru çıkmasıdır.

Artık gittikçe hassaslaşan bedeninize çok daha dikkatli davranmalısınız. Mideniz için hafif yiyecekler ile beslenmeniz çok yararlı olacaktır. Sütyen giymeden yatmanız sizler için daha rahat bir uyku sağlayacaktır. Vücudunuza ağır gelecek işlerden kaçınmanız sizler için yararlı olacaktır.

Çocuğun gelişimi: Bebeğiniz bu dönemde plesantanın yaşlanmaya başlamasıyla hayatını sürdürmesini sağlayacak reflekslere sahip olmaya başlayacaktır. Hatta erken doğum durumunda emme kabiliyetini kazanmış olan bebek rahatlıkla beslenme durumuna sahip olabilecektir. Hassas yapısını koruyacak olan bebek artık enfeksiyona karşı bağışıklık sağlayacak bir yapıya bürünür. Bebeğinizin boyu 42,4 cm kilosu ise 1,7 kg olacaktır.

Hastane için artık çalışmalara başlamalısınız. Bu son zamanlarınızda hastaneye götüreceğiniz şeylerin listesini yapıp bir çanta içerisinde hazır bir şekilde bekletmeniz faydalı olacaktır. Ayrıca gideceğiniz hastaneden önceden randevu almanız daha rahat etmenizi sağlayacaktır. Bu haftalar hamileliğiniz için büyük önem arz etmektedir. Sizlerde bu haftada daha dikkatli davranarak bu zorlu haftayı çok daha rahat geçirebilirsiniz.

Hamileliğin 34. Haftası (Gebeliğin 34. Haftası)

Bir önceki yazımız olan Hamileliğin 33. Haftası (Gebeliğin 33. Haftası) başlıklı makalemizde hamileliğin 33 haftasi, hamileliğin 33. haftası cinsellik ve hamileliğin 33. haftası uzmantv hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM