Asiye BAHAR
Asiye BAHAR
abahar@vahsibati.net
Hamileliğin 40. Haftası (Gebeliğin 40. Haftası)
 • 0
 • 248
 • 23 Haziran 2017 Cuma
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Hamileliğin 40. Haftası (Gebeliğin 40. Haftası) Ve işte o an çok yaklaştı. Bebeğinizi kucağınıza alacağınız o ana sadece saatler var.İşte bebeğiniz hayatınıza mutluluk ve sevinç getirmek üzere yola çıktı bile. Hem de öyle bir geliyor ki bunu fark etmemeniz mümkün değil. Artık bu dönemde yoğun olarak kasılmalarınız olacaktır ve bunlar gerçekten çok acı verici düzgün aralıklarla oluşan kasılmalardır.

Canınızın çok yandığını ve bu uzun süren ağrılara hiçbir şeyin çare olmadığını biliyoruz. Ama elbet bu ağrılar bitecek ve hayatınızın en mutlu anını yaşayacaksınız. Bebeğiniz için bunca zaman sıkıntı çektiniz ve şimdi güzelliğe giden yolda en son acınızı da çekiyorsunuz.

Böyle düşünerek sakinleşmeniz ağrılarınızı hafifletebileceği gibi acele etmemeniz sizi evinizin uzağında sıkıntınızı katlayacak durumlara düşmekten koruyacaktır. Eğer gelen ağrılarınız 30 saniye süreden daha kısaysa ve çok kısa aralıklarla gelmiyorsa evinizde bir süre daha bekleyebilirsiniz. Tabi ki su gelmesi durumunda kesinlikle gecikmemeli ve hastaneye doğru yola çıkmalısınız.

Doğum öncesinde herşeyi kolaylaştırmak için doktorunuzun ve yardımcı personelin tavsiyelerine uymanız sizin için avantajlı olacaktır. Acılarınızı ve ağrılarınızı en aza indirmek için derin nefes almanız ve nefes alışlarınızı hızlı tutmamanız önemlidir.Son kontroller yapılmaya başlandığında artık bebeğinizin gelmesine çok az kaldığına işarettir. Vücut kontrolleriniz yapılır ve kanal açıklığınız ölçülür. Doğum yolunuzun genişliği 10 cm e ulaşmadan doğuma başlanmaz.

Doğumun tamamlanma süresi farklı koşullara bağlıyken, ilk doğum ikinciden neredeyse iki kat uzun sürebilmektedir. Bu hafta doğumun olduğu zamandır ve genellikle normal şartlar altında doğum bu aşamada gerçekleşir. Henüz çocuğunuzu koynunuza almadıysanız bile kısa bir zamanda bu gerçekleşecektir. Sakin olun ve hayallerinizin yaklaşmasının tadını çıkartın!

Hamileliğin 40. Haftası (Gebeliğin 40. Haftası)

Bir önceki yazımız olan Hamileliğin 39. Haftası (Gebeliğin 39. Haftası) başlıklı makalemizde hamileligin 39 haftasi uzmantv, hamileliğin 39 haftasında sancı ve hamileliğin 39. haftası uzman tv hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM